آمریکا در پاسخ به کشته شدن 2 خدمه کشتی «کونفیدانس» به پاسخگو کردن حوثی‌ها متعهد شد

بریتانیا: با شنیدن خبر کشته شدن افرادی از خدمه کشتی «کونفیدانس» در حمله حوثی‌ها وحشت‌زده شدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 16 اسفند متعهد شد که گروه شبه‌نظامی حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن را در پاسخ به حمله‌ موشکی آنها به کشتی کالابر «Confidence» که به کشته شدن دو نفر منجر شده است، پاسخگو کند.

در این راستا متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما به پاسخگو کردن این گروه یمنی مورد حمایت ایران ادامه خواهیم داد. ما از دولت‌های سراسر جهان می‌خواهیم که همین کار را در قبال حوثی‌ها انجام دهند.»

میلر گفت که حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها «نه تنها تجارت بین‌المللی و آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی را مختل کرد، و ملوانان را در معرض خطر قرار داد، بلکه اکنون تعدادی از ملوانان را کشته است.»

«عملیات بلندمدت»

میلر در پاسخ به این سوال که آیا حمله اخیر شکست حملات آمریکا و بریتانیا علیه حوثی‌ها را آشکار می‌کند، گفت: «ما همیشه روشن کرده‌ایم که این یک عملیات طولانی‌مدت برای جلوگیری از حملات شبه‌نظامیان حوثی و تضعیف توانایی آن‌ها در انجام چنین حملاتی خواهد بود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده همچنین خاطرنشان کرد که واشینگتن سایر کشورها را ترغیب می‌کند تا به حوثی‌ها واضح بگویند که چنین حملاتی «غیرمسئولانه» است.

در همین راستا بریتانیا در واکنش به حادثه کشته شدن دو ملوان در حمله به کشتی‌ها در خلیج عدن، اعلام کرد:« با شنیدن خبر کشته شدن افرادی از خدمه کشتی «کونفیدانس» در حمله حوثی‌ها وحشت‌زده شدیم».

حملات آمریکا و بریتانیا

به دنبال اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، رسانه‌های حوثی اعلام کردند که آمریکا و بریتانیا طی دو حمله هوایی فرودگاه حدیده و مرکز اداری استان حدیده تحت کنترل این گروه را بمباران کردند.

پیشتر مرکز امنیت دریایی بریتانیا، «آمبری» اعلام کرده بود که کشتی کالابر (True Confidence) با پرچم باربادوس مورد اصابت موشک قرار گرفته و دچار حریق و آسیب شده است.

مالک این کشتی نیز گفت که این شناور متعلق به شرکتی یونانی است و ارتباطی با آمریکا ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید