18 کشته و 50 مفقود در حمله «داعش» به صحرای سوریه

در حمله پهپاد ناشناس به یک خودرو در شرق سوریه 3 عضو شبه‌نظامی مورد حمایت ایران از جمله 2 تبعه غیر‌سوری کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه چهارشنبه شانزدهم اسفند از کشته شدن 18 نفر از جمله 4 نفر از نیروهای دفاع ملی، زخمی شدن 16 نفر دیگر و مفقود شدن بیش از 50 نفر در حمله‌ افراد مسلح احتمالا وابسته به گروه‌ «داعش» در صحرای «کباجب» در حومه جنوبی دیرالزور خبر داد.

جمع‌آوری قارچ

به گفته این منبع این افراد به‌هنگام جمع‌آوری قارچ در منطقه گرفتار و محاصره شده و با مسلسل به رگبار بسته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه افزود که متعاقباً درگیری‌های شدیدی میان اعضای «داعش» و نیروهای دفاع ملی رخ داد که در جریان آن 12 خودرو در محل درگیری به آتش کشیده شد.

کشته شدن 3 شبه‌نظامی ایران

این تحولات در حالی رخ داد که در حمله یک پهپاد ناشناس که یک خودروی نظامی شبه‌نظامیان را در مجاورت حرم «عین علی» در صحرای المیادین در حومه شرقی دیرالزور، در محدوده مناطق تحت کنترل ارتش سوریه و شبه‌نظامیان ایرانی هدف قرار داد، 3 نفر از اعضای گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران از جمله 2 تبعه غیر‌سوری کشته شدند.

این دیدبان در ادامه خاطرنشان کرد: همزمان با استقرار نیروها در منطقه، صدای انفجار مهیبی در حومه شرقی دیرالزور شنیده شد که ناشی از هدف قرار دادن یک خودروی نظامی متعلق به نیروهای ایرانی‌ توسط یک پهپاد ناشناس بود و گزارش‌ها حاکی است که خسارات جانی به‌دنبال داشته است.

هسته‌های خفته داعش

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین به افزایش فعالیت‌های هسته‌های وابسته به گروه داعش در این مناطق از صحرای سوریه اشاره کرد.

شایان ذکر است که داعش در سال‌های گذشته به رغم کاهش قدرت و کاهش قابل توجه نفوذ آن از زمان فروپاشی «خلافت ادعایی»، همچنان در منطقه صحرای وسیع که در مرکز و شرق سوریه امتداد دارد، با دست زدن به ارعاب مردم محلی در عملیات‌های شبیه مافیایی تهدیدی بزرگی تشکیل می‌دهد.

این گروه توانمندی در محافظت از مابقی هسته‌های خفته خود را در کوه‌ها و غارهای صحرا و در فرار از قدرت آتش برتر ائتلاف بین‌المللی طی سال‌های گذشته به اثبات رسانده و هر از گاهی دست به حملاتی می‌زند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید