وزیر خارجه فلسطین: هیچ چشم‌اندازی برای احتمال توقف جنگ در غزه وجود ندارد

دبیرکل اتحادیه عرب: آنچه در غزه جریان دارد یک جنگ نسل‌کشی تمام‌عیار برضد یک ملت با کاربرد ابزار گلوله، بمباران و گرسنگی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین، چهارشنبه 16 اسفند گفت، به‌رغم همه تلاش‌ها برای توقف جنگ غزه، چشم‌اندازی برای امکان توقف جنگ در این باریکه وجود ندارد.

وزیر خارجه فلسطین در سخنانی که از راه دور در نشست شورای وزیران امور خارجه عرب در قاهره ایراد شد، افزود که اسرائیل از سلاح گرسنگی برای تحت فشار گذاشتن مردم و وادار کردن آنها به کوچ اجباری استفاده می‌کند.

المالکی، همچنین گفت: «اسرائیل کمک‌های بشردوستانه را بخشی از فشار خود بر مردم فلسطین می‌داند تا آن‌ها را مجبور به آوارگی و سپس کوچ اجباری کند. این در حالی است که فلسطینیان مجبور به فرار به شهر رفح شده‌اند.»

جنگ نسل‌کشی و گرسنه کردن

این وزیر فلسطینی ادامه داد که نابودی سیستماتیک اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در کرانه باختری «به قصد کوچاندن اجباری مجدد آن‌ها و از بین بردن آرمان‌های‌شان صورت می‌گیرد.»

او همچنین افزود: «اسرائیل در سایه ناتوانی بین‌المللی به جنگ و نسل‌کشی خود علیه مردم فلسطین ادامه می‌دهد... اسرائیل جنگ گرسنه کردن را علیه [فلسطینی‌ها] به راه انداخته است و تعداد[ قربانیان] به ویژه در میان کودکان در حال افزایش است... اسرائیل در همه تلاش‌های سازمان‌های امدادرسان بشردوستانه کارشکنی می‌کند».

گرسنه کردن، بمباران و تک‌تیراندازی

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نیز به نوبه خود در این نشست گفت: «شرم آور است که بشریت در حالی که فلسطینی‌ها بر اثر گرسنگی، بمباران و ضرب گلوله تک تیراندازان کشته می‌شوند، کاری از پیش نمی‌برد.»

ابوالغیط، همچنین افزود: «آنچه در غزه جریان دارد یک جنگ نسل‌کشی تمام‌عیار برضد یک ملت با استفاده از ابزار گلوله، بمب و گرسنگی است».

این نشست وزیران خارجه اتحادیه عربی در حالی برگزار می‌شود که اسرائیل از 7 اکتبر در پاسخ به حمله حماس جنگ گسترده‌ای را در نوار غزه به راه انداخته و تاکنون باعث کشته شدن بیش از 30534 نفر اغلب از میان زنان و کودکان و زخمی شدن 71920 نفر دیگر در نوار غزه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید