وزیر خارجه سعودی: با هرگونه کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از غزه مخالفیم

بن فرحان: زمان آن رسیده که کشور فلسطین به رسمیت شناخته شده و با راه‌حل دو کشوری موافقت شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی درباره پیامدهای خطرناک هر گونه تهاجم به شهر رفح در جنوب نوار غزه هشدار می‌دهد و با هر گونه کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از غزه مخالف است.

این اظهارات وزیر خارجه سعودی طی سخنرانی او در روز سه‌شنبه 15 اسفند در دوره اضطراری نشست شورای وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که به بررسی جنگ اسرائیل در نوار غزه اختصاص داده شده است، ایراد شد.

به گزارش «العربیه» بن فرحان با بیان این که تعداد کشورهای خواهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه در حال افزایش است، اشاره کرد که زمان آن رسیده که کشور فلسطین به رسمیت شناخته شده و با راه‌حل دو کشوری موافقت شود.

فیصل بن فرحان افزود که جامعه بین‌المللی کماکان در برابر نقض‌های ضد‌‌انسانی که در غزه صورت می‌گیرد، ناتوان مانده است.
وی تحریم‌های غربی اعمال شده بر علیه شهرک‌نشینان تندرو اسرائیلی در کرانه باختری را امری «مثبت» توصیف کرده و در عین حال تاکید کرد که مسئولان خشونت‌ورزی در کرانه باختری باید پاسخگو شوند.

حمایت از آژانس «آنروا»

وزیر خارجه سعودی ضمن تاکید بر حمایت کشورش از آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا»، نسبت به برخی تلاش‌ها برای لغو نقش این نهاد امدادرسان بین‌المللی هشدار داده و چنین رویکردی در هدف گرفتن «آنروا» را باعث وخیم‌تر شدن درد و رنج مردم فلسطین در نوار غزه دانست.

بن فرحان گفت پادشاهی عربی سعودی از کشورهایی که حمایت‌های خود از آژانس «آنروا» را قطع کرده‌اند درخواست می‌کند از این تصمیمات خود عدول کنند.

احترام به قانون بین‌المللی انسانی

شایان ذکر است که پیش از این و بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شورای وزیران سعودی طی جلسه هفتگی خود در روز سه‌شنبه از جامعه بین‌المللی خواست تا موضع قاطعانه‌ای را برای ملزم کردن نیروهای اسرائیلی به احترام گذاشتن به قانون بین‌المللی انسانی، گشودن فوری کریدورهای بشردوستانه امن به نوار غزه و فراهم کردن امکان کمک و امداد‌رسانی و رساندن بی‌قید و شرط تجهیزات پزشکی به این باریکه، اتخاذ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید