شورای وزیران سعودی: «روز پرچم» افتخار به هویت ملی و اصول بنیادین کشور است

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی: پادشاهی عربی سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی می‌خواهد تا موضع قاطعانه‌ای را برای ملزم کردن نیروهای اسرائیلی به احترام گذاشتن به قانون بین‌المللی انسانی و گشودن فوری کریدورهای بشردوستانه امن به نوار غزه اتخاذ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 15 اسفند در جلسه هفتگی خود که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی برگزار شد جشن گرفتن «روز پرچم» در روز دوشنبه آینده [21 اسفند] را تاکیدی بر افتخار به هویت ملی و ارزش‌ها و اصول بنیادین کشور پادشاهی عربی سعودی در گذشته، حال حاضر و آینده، دانست.

در آغاز این جلسه هیئت وزیران سعودی از محتوای مکالمه تلفنی که ولی‌عهد سعودی از رئيس جمهوری فرانسه دریافت کرده است و طی آن روابط دوجانبه فی‌مابین دو کشور و راهکارهای تقویت همکاری آنها در زمینه‌های مختلف بررسی شد، اطلاع یافت.

در این جلسه شورای وزیران سعودی با ایجاد برنامه‌ای تحت عنوان «برنامه حمایت از ادارات قانونی» به‌منظور کمک به اداره‌های قانونی در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و توسعه آن موافقت کرد.

موضوعاتی از قبیل فعالیت‌هایی که طی روزهای گذشته در زمنیه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در پادشاهی عربی سعودی برگزار شده بود نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

شورای وزیران سعودی همچنین از نتایج و دستاوردهای مشارکت پادشاهی عربی سعودی در تعدادی از نشست‌های منطقه‌ای و بین‌‌المللی که در چارچوب عزم ریاض برای تقویت پل‌های ارتباط و همکاری با سازمان‌ها و بلوک‌های چندجانبه و در راستای ادامه ایفای نقش پیشگامانه سعودی برای تقویت فعالانه اقدام گروهی و هماهنگی مشترک صورت می‌گیرد، مطلع شد.

در همین راستا سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی در بیانیه‌ای که پس از این نشست از سوی خبرگزاری رسمی سعودی «واس» منتشر شد، تاکید کرد که در جلسه این هفته شورای وزیران سعودی تحولات اوضاع در نوار غزه و پیرامون آن پیگیری شد.

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی افزود که پادشاهی عربی سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی می‌خواهد تا موضع قاطعانه‌ای را برای ملزم کردن نیروهای اسرائیلی به احترام گذاشتن به قانون بین‌المللی انسانی، گشودن فوری کریدورهای بشردوستانه امن به نوار غزه و فراهم کردن امکان کمک و امداد‌رسانی و رساندن بی‌قید و شرط تجهیزات پزشکی به این باریکه، اتخاذ کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید