حمله هوایی اسرائیل به شهرک «حولا» در جنوب لبنان چند کشته و زخمی بر جای گذاشت

تاکنون تلاش‌های غربی برای تنش‌زدایی در مرزهای لبنان و اسرائیل بی‌نتیجه مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، سه‌شنبه 15 اسفند، گزارش داد که در حمله ارتش اسرائیل به شهرک «حولا» در جنوب لبنان دست‌کم 3 غیرنظامی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

بنا بر دیگر گزارش‌ها از لبنان اسرائیل سه‌شنبه همچنین طی حملاتی شهرک «کفرا» و همچنین محله البرکه در شهرک «مجدل زون» را بمباران کرده است.

این در حالی است که شهر وزانی نیز تحت تحت گلوله‌باران شدید اسرائیل قرار گرفته است.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که بیش از 15 گلوله توپخانه در باغ‌های نزدیک مخزن آب شهر وزانی سقوط کرده است.

از سوی دیگر حزب‌الله لبنان مسئولیت حمله راکتی به یک پایگاه نظامی اسرائیل در شهر راهب را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای این گروه به طور مستقیم هدف را مورد اصابت قرار دادند.

این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در لبنان طی بیانیه‌ اعلام کرد که در حمایت از غزه نظامیان اسرائیلی را در ساعات اولیه روز سه‌شنبه هدف حملات راکتی خود قرار داده است.

پرتاب 10 موشک

ارتش اسرائیل نیز به نوبه خود اعلام کرد که پرتاب 10 موشک از جنوب لبنان به سمت شمال اسرائیل را رصد و تعدادی از آن‌ها را بدون وارد کردن خسارت رهگیری کرده است.

بنا بر اعلام ارتش اسرائیل جنگنده‌های آن اهداف متعلق به حزب‌الله را در شهرهای جنوبی لبنان از جمله «بنت جبیل» بمباران کرده‌اند.

به موازات جنگ غزه، ماه‌هاست که درگیری‌هایی میان حزب‌الله و اسرائیل در جریان است. این خصومت‌ها نشان‌دهنده وخیم‌ترین درگیری بین حزب الله و اسرائیل از زمان جنگ سال 2006 است که نگرانی از رویارویی گسترده‌تر را افزایش داده است.

حزب الله به طور علنی اعلام کرده است که با توقف حمله اسرائیل به غزه، حملات خود را از لبنان به اسرائیل متوقف خواهد کرد و در صورت ادامه جنگ اسرائیل علیه این باریکه، آماده ادامه جنگ است.

به‌رغم تلاش‌های آمریکا و غرب برای تنش‌زادیی در مرزهای اسرائیل و لبنان، تاکنون اما در نتیجه تشدید تنش‌ها و تبادل آتش فزاینده در دو سوی مرز حدود 80000 اسرائیلی و 75000 لبنانی به تخلیه منازل خود در مناطق مرزی، مجبور شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید