توصیه هریس به دولت بایدن: خشم آمریکایی‌های فلسطینی‌تبار را کاهش دهید

برهه اخیر، برملاشدن اختلافات عمده میان واشینگتن و تل‌آویو، در خصوص مدیریت جنگ غزه، آینده نوار و نحوه اداره آن و همچنین دیگر مسائل مربوط به مذاکرات آتش‌بس را شاهد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش انتقادات در میان رای‌دهندگان حزب دموکرات علیه سیاست جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در قبال اسرائیل و ناکامی او در دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه، در بحبوحه افزایش کشته‌شدگان غیرنظامی، خشم آمریکایی‌های عرب‌تبار؛ به‌ویژه فلسطینی‌ها، تشدید شده است.

طبق گفته 4 نفر از مقامات آگاه از پرونده جنگ غزه، این وضعیت کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری را واداشت تا در جلسات کاری از دولت بایدن بخواهد در راستای کاستن از شمار کشته‌شدگان غیرنظامی در غزه اقدام کند.

به گزارش «نیویورک تایمز» هریس در جلسات کاری در کاخ سفید به دولت توصیه کرد که برای کاستن از خشم آمریکایی‌های فلسطینی‌تبار تلاش کند.

هریس همچنین بایدن و دیگر مسئولان ارشد را ترغیب کرد تا همدلی بیشتری را در مورد غیرنظامیان کشته‌شده از خود نشان بدهند.

گفت‌وگو با گانتز

طبق گزارش دفترهریس، او دوشنبه 14 اسفند در جریان گفت‌وگوهای خود در کاخ سفید با بنی گانتز، از اعضای کابینه جنگ اسرائیل و مخالف اصلی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، «نگرانی عمیق» خود را درباره وضعیت وخیم غیرنظامیان در غزه ابراز کرد.

هریس دو روز پیش نیز در انتقاد از اسرائیل به دلیل کمبود کمک‌های انسانی، خواستار «آتش‌بس فوری» در نوار محاصره شده غزه شد. او در تندترین انتقاد واشینگتن از دولت نتایناهو تاکید کرد:« دولت اسرائیل باید برای افزایش ملموس کمک‌ها بیشتر تلاش کند... هیچ عذری وجود ندارد».

اظهارات هریس در زمانی بیان شد که بایدن به دلیل حمایت مطلق خود از اسرائیل و شمار بالای کشته‌های غیرنظامی فلسطینی، در سال انتخاباتی با فشارهای زیادی روبه‌رو است.

دیدار معاون رئیس جمهوری آمریکا با گانتز، از مخالفان میانه‌رو نتانیاهو و فرمانده نظامی پیشین، سرخوردگی فزاینده کاخ سفید را از رویکرد دولت نتانیاهو در جنگی با بیش از 30000 کشته و ایجاد فاجعه انسانی در نوار، برجسته ساخت.

این در حالی است که برهه اخیر، برملاشدن اختلافات عمده میان واشینگتن و تل‌آویو، در خصوص مدیریت جنگ غزه، آینده نوار و نحوه اداره آن و همچنین دیگر مسائل مربوط به مذاکرات آتش‌بس را شاهد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید