ارتش آمریکا از اصابت موشک حوثی‌ها به یک کشتی در دریای سرخ خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی مرکزی آمریکا، سه‌شنبه 15 اسفند اعلام کرد، حوثی‌ها بعد از ظهر روز گذشته یک کشتی کانتینری متعلق به سوئیس که با پرچم لیبریا به سمت خلیج عدن در حرکت بود را با دو موشک بالستیک ضد کشتی هدف قرار دادند.

فرماندهی مرکزی در بیانیه‌ای که در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شد، افزود یکی از دو موشک حوثی‌ها به کشتی سوئیسی اصابت کرد و خسارت‌هایی به بار آورد.

طبق گزارش‌های اولیه فرماندهی مرکزی آمریکا خدمه این کشتی آسیبی ندیده‌اند.

عدم درخواست کمک

فرماندهی مرکزی آمریکایی همچنین تأکید کرد که کشتی سوئیسی به حرکت خود به سمت خلیج عدن ادامه داد و درخواست کمکی نکرد.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: «حوثی‌ها پس از نیمه شب دوشنبه یک موشک بالستیک ضد کشتی از خاک یمن به سمت جنوب دریای سرخ پرتاب کردند اما این موشک بدون اینکه به کشتی‌های تجاری یا شناورهای نیروی دریایی آمریکا آسیبی برساند، در آب سقوط کرد.

بیانیه همچنین افزود: «نیروهای آمریکایی دقیقا ساعت هشت عصر روز دوشنبه به وقت صنعا حملات دفاعی خود را علیه دو موشک کروز ضد کشتی حوثی‌ها که تهدیدی جدی برای کشتی‌های تجاری و ناوهای نیروی دریایی آمریکا در منطقه بود، انجام دادند.»

از سوی دیگر حوثی‌ها روز گذشته اعلام کردند، در دو عملیات یک کشتی اسرائیلی و تعدادی از کشتی‌های جنگی آمریکایی در دریای عرب و دریای سرخ را هدف قرار دادند.

حدود 60 حمله موشكى و پهپادی

از 19 نوامبر سال گذشته تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، حدود 60 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی هستند که کشتی‌های مورد هدف آنها اسرائیلی هستند یا به بنادر این کشور می‌روند.

حوثی می‌گویند حملات آنها به کشتی‌ها برای حمایت از نوار غزه که از 7 اکتبر تاکنون شاهد جنگی خشونت آمیز بین اسرائیل و حماس بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید