«آنروا» اسرائیل را به «شکنجه» شماری از کارمندان خود هنگام بازداشت متهم کرد

آنروا: تعدادی از کارمندان ما هنگام بازجویی توسط نیروهای اسرائیلی تحت شکنجه و بدرفتاری قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد «آنروا»، سه‌شنبه 15 اسفند، اسرائیل را به «شکنجه» تعدادی از کارمندان خود که در نوار غزه در ارتباط با جنگ با حماس توسط نیروهای این کشور بازداشت شده بودند، متهم کرد.

آنروا گفت که تعدادی از کارمندان این سازمان وابسته به سازمان ملل گزارش دادند که هنگام بازجویی توسط نیروهای اسرائیلی مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته و مجبور به اعتراف شدند.

فیلیپ لازارینی، مدیر کل «آنروا»، روز دوشنبه ضمن هشدار به برخی‌ کشورها نسبت به تعلیق کمک‌های مالی به این سازمان، گفت: «بدون بودجه اضافی، ما در سرزمینی ناشناخته خواهیم بود که پیامدهای جدی برای صلح و امنیت بین‌المللی خواهد داشت».

لازارینی در مجمع عمومی سازمان ملل که 193 عضو دارد، گفت: «در حال حاضر با حداقل امکانات کار می‌کنیم».

ایالات متحده، بزرگترین کمک کننده به آژانس سازمان ملل متحد، و سایر کشورها پس از اینکه اسرائیل 12 کارمند آنروا را به مشارکت در حمله 7 اکتبر توسط شبه‌نظامیان حماس متهم کرد، کمک‌های مالی خود را به حالت تعلیق درآوردند.

اسرائیل روز دوشنبه با تشدید انتقادات خود از آنروا مدعی شد که 450 نفر از کارکنان این سازمان بین‌المللی‌ از اعضای گروه های مسلح در نوار غزه هستند، اگرچه هیچ تاکنون هیچ گونه مدرکی برای اثبات اتهامات خود ارائه نکرده است.

از سوی دیگر پرامیلا پتن، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور خشونت جنسی در درگیری‌های نظامی، روز دوشنبه گفت که «دلایل معقولی» وجود دارد که باور کنیم گروه حماس در جریان حمله به شهرک‌های اسرائیلی «تجاوز جنسی»، «شکنجه جنسی» و سایر رفتارهای ظالمانه و غیرانسانی با زنان انجام داده است.

گفتنی است، آنروا که نزدیک به 13 هزار کارمند در غزه دارد، بزرگترین سازمان ارائه دهنده کمک در نوار غزه به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید