یک کشتی کانتینربر حامل پرچم لیبریا در آب‌های نزدیک سواحل عدن هدف حمله قرار گرفت

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا: در حادثه‌ای که در 91 مایل دریایی آب‌های جنوب شرقی شهر عدن رخ داده به کسی آسیبی نرسیده اما کشتی هدف گرفته شده بر اثر وقوع دو انفجار دچار آتش‌سوزی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس امنیت دریایی بریتانیا «آمبری» خبر داد گزارشی مبنی بر هدف گرفته شدن یک کشتی کانتینربر با پرچم لیبریا در سواحل یمن و پیام درخواست کمک‌ آن، دریافت کرده است.

آژانس «آمبری» دوشنبه 14 اسفند با اشاره به این که کشتی هدف گرفته شده در فهرست با عنوان «متعلق به اسرائیل» درج شده بود، توضیح داد که این حادثه در «حدود 91 مایل دریایی جنوب شرقی عدن در یمن» رخ داده است و «بر اساس آنچه گزارش شده، کشتی مورد اصابت قرار گرفته و سیگنال خطر ارسال کرده است.»

این آژانس بریتانیایی با ذکر این‌که در این حادثه کشتی هدف دو انفجار قرار گرفته با ذکر این‌که هیچ خسارت‌های انسانی بر جای نگذاشته، افزود که یکی از انفجارها کانتینرها و استراحتگاه خدمه کشتی را هدف گرفته و کشتی دچار آتش‌سوزی شده است.

بنا به گزارش این آژانس بریتانیایی، کشتی حادثه دیده از مبدا سنگاپور به مقصد جیبوتی در حرکت بود.

در گزارش «آمبری» آمده است که این کشتی «به‌عنوان تحت مدیریت شرکت اسرائیلی «ZIM Shipping Services»» فهرست شده بود، اما همزمان با آن آمده که «ممکن است این فهرست قدیمی بوده باشد، چرا که این کشتی در فهرست منابع دیگری ذکر نشده است».

در حالی که تاکنون هیچ طرفی مسئولیت هدف قرار دادن این کشتی را بر عهده نگرفته است، این حمله در چارچوب حملات مداوم در منطقه دریای سرخ صورت می‌گیرد.

گروه شبه‌نظامی حوثی‌ مورد حمایت ایران در یمن از 19 نوامبر و با ادعای حمایت از حماس در غزه و مقابله با اسرائیل و تشدید فشار بر آمریکا و بریتانیا تهدیدها و حملات خود را علیه کشتی‌های تجاری در دو دریای سرخ و عرب و خلیج عدن آغاز و به‌طور فزاینده‌ای تشدید کرده‌اند.

در پاسخ به تهدیدهای حوثی‌ها علیه آزادی دریانوردی و کشتی‌های تجاری در آبراه‌های بین‌المللی، نیروهای آمریکایی و بریتانیایی از 12 ژانویه پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی در استان‌های یمن را هدف آماج حملات مشترک خود قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید