کشته شدن یک نفر بر اثر اصابت موشک در اسرائیل و گلوله‌باران شهرک‌های جنوب لبنان

حمله موشکی به شمال اسرائیل به کشته و زخمی شدن تعدادی از کارگران خارجی شاغل در این کشور منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل به مدت پنج ماه در حالی ادامه دارد که در تازه‌ترین موج تبادل آتش، ارتش اسرائیل در پاسخ به حمله‌ای موشکی به یک مزرعه در شمال این کشور، طی حملاتی مناطقی را در جنوب لبنان بمباران و گلوله‌باران کرد.

خبرنگار «العربیه» دوشنبه 14 اسفند از حملات اسرائیل به شهرک‌های «العدیسه» و اطراف «الناقوره» و همچنین به مناطقی در میان شهرک‌های «مرکبا» و «حولا» در جنوب لبنان خبر داد.

پیش از آن منابع بیمارستانی و اورژانس اسرائیل، دوشنبه گزارش دادند که یک کارگر خارجی در یک حمله موشکی در نزدیکی مرز با لبنان کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

خدمات اورژانس اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک موشک «کارگران خارجی شاغل در یک مزرعه» را هدف گرفت که بر اثر این حمله یکی از آن‌ها کشته و دست‌کم هفت نفر دیگر زخمی شدند. منبع این موشک بلافاصله مشخص نشده است.

بر اساس این بیانیه، بدون ارائه جزئیات بیشتری در مورد تابعیت قربانیان این حمله، گفته شده که همه آن‌ها مردان سی و چند ساله هستند.
ارتش اسرائیل نیز به نوبه خود اعلام کرد که «تعدادی از غیرنظامیان» بر اثر شلیک نیروهای لبنانی مجروح و با اورژانس هوایی به بیمارستان منتقل شدند.

بنا بر گزارش‌ها این حادثه در جامعه کشاورزی «مارگالیوت» رخ داده است.

ارتش اسرائیل در ادامه گفت که در پاسخ به این حمله، مبدا شلیک در لبنان را هدف قرار داده است.

پس از آن، ارتش این کشور اعلام کرد که حملاتی را به یک سایت نظامی حزب الله در شهرک «شیحین» در جنوب لبنان انجام داده است.

در همین راستا، خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد که یک بمباران فسفر و دود، سمت شرقی شهرهای حولا و مرکبا را که مشرف به دره هونین و شهرک‌ «مارگالیوت» است، هدف قرار داد.

نیروهای اسرائیلی منطقه بیر المصلبیات در ورودی شمالی شهرک حولا در منطقه مرجعیون را با گلوله‌های فسفر گلوله‌باران کردند.

توپخانه نیروهای اسرائیلی همچنین محله‌های مسکونی این شهرک و حومه شهرک‌های ناقوره، ضهیره و مروحین را هدف قرار دادند.

نیروهای اسرائیلی همچنین در هوا و در فاصله نزدیک از کشاورزانی که در حال سم پاشی روی محصولات خود در مجاورت شهر وزانی در ناحیه مرجعیون بودند، تیراندازی کردند. هواپیماهای نظامی همچنین به «خله ورده» در مجاورت شهرک «عیتا الشعب» حمله کردند.

حزب‌الله شامگاه یکشنبه اعلام کرد که یک نیروی اسرائیلی را در حالی که قصد نفوذ به منطقه دره قطمون در جنوب لبنان را داشتند، با موشک هدف قرار داده است.

این گروه شبه‌نظامی لبنانی در بیانیه‌ای افزود: «این هدف‌گیری منجر به حملات مستقیم به نیروهای اسرائیلی شد. بعداً حزب الله اعلام کرد که پادگان زرعیت اسرائیل را با گلوله‌باران هدف قرار داده است.

به موازات جنگ غزه، ماه‌هاست که درگیری‌هایی میان حزب‌الله و اسرائیل در جریان است. این خصومت‌ها نشان‌دهنده وخیم‌ترین درگیری بین حزب الله و اسرائیل از زمان جنگ سال 2006 است که نگرانی از رویارویی گسترده‌تر را افزایش داده است.

حزب الله به طور علنی اعلام کرده است که با توقف حمله اسرائیل به غزه، حملات خود را از لبنان به اسرائیل متوقف خواهد کرد و در صورت ادامه جنگ اسرائیل علیه این باریکه، آماده ادامه جنگ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید