حوثی‌ها از هدف گرفتن یک کشتی «اسرائیلی» و ناوهای جنگی آمریکا در دریای سرخ خبر دادند

مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا «آمبری»: در حادثه‌ای که در 91 مایل دریایی آب‌های جنوب شرقی شهر عدن رخ داده به کسی آسیبی نرسیده اما کشتی هدف گرفته شده بر اثر وقوع دو انفجار دچار آتش‌سوزی و خسارت شده که تلاش خدمه برای مهار حریق ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی در یمن علیه کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن گزارش‌ها حاکی از آن است که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی حمله مشترک جدیدی پایگاه‌های حوثی‌ها را در استان صعده یمن بمباران کردند.

در همین راستا رسانه‌های حوثی‌ شامگاه دوشنبه چهاردهم اسفند از حملات مشترک آمریکا و بریتانیا به شهرستان «باقم» در استان صعده در شمال یمن خبر دادند.

این خبر شامگاه دوشنبه در رسانه‌های حوثی پس از آن منتشر شد که این گروه اعلام کردند که با انجام دو عملیات یک کشتی «اسرائیلی» و چند ناو جنگی آمریکا را به‌ترتیب در دو دریای عرب و سرخ با موشک‌ها و پهپاد‌ها هدف حملات خود و مورد اصابت قرار داده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی در بیانیه‌ای که دوشنبه منتشر کرد گفت:« نیروی دریایی [حوثی‌ها] کشتی اسرائیلی (MSC SKY) در دریای عرب را با تعدادی از موشک‌های دریایی مناسب هدف گرفت که به‌طور دقیق و مستقیم مورد اصابت واقع شد».

پیش از آن آژانس امنیت دریایی بریتانیا «آمبری» خبر داده بود که گزارشی مبنی بر هدف گرفته شدن یک کشتی کانتینربر با پرچم لیبریا در سواحل یمن و پیام درخواست کمک‌ آن را دریافت کرده است.

آژانس «آمبری» دوشنبه 14 اسفند با اشاره به این که کشتی هدف گرفته شده در فهرست با عنوان «متعلق به اسرائیل» درج شده بود، توضیح داد که این حادثه در «حدود 91 مایل دریایی جنوب شرقی عدن در یمن» رخ داده است و «بر اساس آنچه گزارش شده، کشتی مورد اصابت قرار گرفته و سیگنال خطر ارسال کرده است.»

«آمبری» سپس اعلام کرد در حادثه‌ای که در 91 مایل دریایی آب‌های جنوب شرقی شهر عدن رخ داده به کسی آسیبی نرسیده اما کشتی هدف گرفته شده بر اثر وقوع دو انفجار دچار آتش‌سوزی و خسارت شده که تلاش خدمه آن برای مهار حریق ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید