ارتش اسرائیل از کشته‌شدن یک فرمانده حماس در غزه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، شامگاه یکشنبه از کشته‌شدن یکی از فرماندهان مسئول جذب اعضای جدید در صفوف حماس در غزه خبر داد.

آفیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در پلتفرم «ایکس» نوشت که این فرمانده حماس، «محمود محمد عبد حظ» نام دارد و در اردوگاه‌های مرکزی نوار غزه کشته شد.

وی افزود که محمود حظ «یک فرمانده نظامی بود که مسئولیت استخدام اعضای جدید در صفوف حماس، به ویژه در صفوف گردان‌های زیتون را برعهد داشت.»

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطین روز یکشنبه گزارش داد که حمله اسرائیل به خانه‌ای در رفح در جنوب نوار غزه تعدادی کشته، زخمی و مفقود برجای گذاشت.

این خبرگزاری گزارش داد که در نتیجه بمباران منزل یک خانواده در خربة العدس در شمال رفح دست‌کم هفت نفر از جمله تعدادی کودک و زن کشته شدند.

ارتش اسرائیل همچنین خانه‌ای در منطقه الترنس در اردوگاه جبالیا در شمال غزه را بمباران کرد.

پیشتر کاملا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه از دولت اسرائیل خواست آتش‌بس فوری در نوار غزه برقرار کند.

هریس همچنین از اسرائیل خواست که ورود کمک‌ها به غزه را افزایش دهد تا شرایط «غیر انسانی» و «فاجعه انسانی» در میان مردم فلسطین کاهش یابد.

اظهارات هریس یکی از تندترین اظهارات مقامات ارشد دولت ایالات متحده است که در آن خواسته‌اند اسرائیل اوضاع غزه را بهتر کند.

هریس در یک سخنرانی در جریان بازدید از سلما، آلاباما، از حماس نیز خواست توافقی را برای آزادی گروگان‌ها بپذیرد که یک آتش‌بس شش هفته‌ای را در غزه اجرایی می‌کند.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین عملیات نظامی اسرائیل در غزه در پاسخ به حمله حماس به جنوب اسرائیل در 7 اکتبر تا کنون منجر به به کشته‌شدن 30410 نفر که اکثریت آن‌ها زنان و کودکان غیرنظامی هستند، شده است.

در حالی که درخواست‌های بین‌المللی برای اعمال آتش‌بس در غزه و مقابله با وضعیت فلسطینیان در نوار محاصره شده غزه که در معرض قحطی و بمباران پی‌ در پی قرار دارند، روزانه درحال افزایش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید