العربیه با جدید‌ترین بولتن‌های خبری بیست‌ویکمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد ‎

مدیر کل تلویزیون العربیه: در روز تاسیس ترجیح دادیم که به شکلی جدید ظاهر شویم و اخبار را به گونه‌ای عمیق‌تر، سرگرم کننده، نوآورانه، پوپا و نزدیک‌تر به بیننده ارائه دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

تلویزیون العربیه امروز یکشنبه 3 مارس، بیست و یکمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد.

به همین مناسبت، تازه‌ترین بولتن‌های خبری با شمایلی جدید و پویا ارائه شده است.

العربیه همچنین مجموعه جدیدی از برنامه‌ها را برای پیگیری تحولات محلی، منطقه‌ای و بین المللی از طریق گفت‌وگوهای ویژه و متنوع با شبکه‌ای از خبرنگاران، مجریان، میزبانان متخصص، تحلیلگران و محققان راه اندازی کرده است.

ممدوح المهيني
ممدوح المهيني

ممدوح المهینی، مدیر کل شبکه‌های العربیه و الحدث در این باره می‌گوید: «در این روز تاسیس ترجیح دادیم به شکلی جدید ظاهر شویم و اخبار را به شکلی عمیق‌تر، سرگرم کننده، نوآورانه، پوپا و نزدیک‌تر به بیننده ارائه دهیم. مشتاق هستیم که مطالب عمیق و حرفه‌ای را با استانداردهای روزنامه‌نگاری متوازن و پایبند اما به روش‌های بصری زیبا و لذت بخش برای بینندگان خود ارائه دهیم».

العربیه در جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس خود، شعار «نوآوری، پویایی و نزدیکی بیشتر به بیننده» را انتخاب کرد که انتخاب چنین شعاری نشان دهنده تعهد العربیه به مخاطبان برای نوآوری مداوم در محتوا و ارائه دیدگاه‌های جدید و پویا در مقدمه برنامه‌های خود است.

المهینی درباره طراحی و ظاهر جدید بولتن‌های خبری و همچنین برنامه‌های مختلف می‌گوید: «این به‌روزرسانی گواهی بر تعهد ما به نوآوری و برتری است».

او افزود: «طراحی جدید ارزش‌های تازه، پویایی و نزدیک‌تر شدن به بیننده، مخاطبان ما را مجذوب می‌کند و استاندارد جدیدی را برای ما ایجاد خواهد کرد.»

شبکه العربیه در سالگرد تاسیس خود، علاوه بر قالب جدید و متمایز بولتن‌های خبری، 8 برنامه جدید را در صفحه نمایش و بسترهای الکترونیکی خود راه اندازی می‌کند که علایق و سلایق مختلف بینندگان را از دنیای گردشگری و سلامت تا پشت پرده‌ سیاست و تاریخ و برنامه پادکست‌ها و برنامه‌های گفت‌وگوها به زبان انگلیسی پوشش می‌دهد.

برنامه‌های جدید شبکه العربیه با مجموعه مستندی به نام «راویان تاریخ» آغاز خواهد شد که در آن گروهی از مورخان برجسته بین المللی معاصر، نویسندگان آثار و آثار علمی و دانشگاهی، برجسته ترین تحولات و رویدادها که دنیا را تغییر داد، بررسی خواهند کرد.

این مجموعه برنامه‌های جدید همچنین با چند برنامه گفت‌وگو با میزبان متخصص و مورخ با تجربه پروفسور روسی الکسی واسیلیف که در دوران اتحاد جماهیر شوروی زندگی کرد و همگام با تحولات بزرگ جهان در پی جنگ جهانی دوم بود، آغاز می‌شود.

واسیلیف پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نیز نقش سیاسی و آکادمیک خود را ایفا کرد و در طی بیش از 50 سال ده‌ها کتاب و مقاله نوشت که به چندین زبان ترجمه شد که شاید برجسته‌ترین آنها کتاب معروف او «تاریخ پادشاهی عربی سعودی» است.

سیاست که حضور دائمی در زندگی و علایق بینندگان دارد، بخشی از برنامه‌های جدید العربیه را تشکیل می‌دهد و مشاری الذایدی در برنامه «سجال» (بحث داغ) به ارائه ایده‌های انتقادی معاصر می‌پردازد و تعدادی از چهره‌های فعال در عرصه فکری سیاسی را برجسته می‌کند.

الذایدی همچنین به نقد علمی و تحلیلی تعدادی از طرح‌ها و ایده‌هایی می‌پردازد که در اندیشه‌های سیاسی مطرح و منتشر شده است و به شیوه انتقادی و کنایه‌آمیز خود تناقضات این پیشنهادها و میزان تأثیر آن‌ها بر زندگی مردم را بررسی می‌کند.

اما درباره دنیای گردشگری و سفر، برنامه‌ای تحت عنوان «الرحله» که توسط یوتیوب‌بر محمد السلینی ارائه می‌شود، بینندگان را به سفرهای توریستی به کشورهای مختلف در سراسر جهان می‌برد و رویکردی به دور از گردشگری سنتی محض ارائه می‌دهد زیرا او در این برنامه آداب و رسوم، سنت‌ها، سبک زندگی مردمان ساکن در مناطق و کشورهایی که او به آنها سفر می‌کند را با ارائه داستان‌هایی منحصر به فرد و جالب که طعمی متفاوت به برنامه او می‌دهند را برای بینندگان العربیه ارائه می‌دهد.

همچنین موضوعات مختلفی از جمله فناوری، سیاست، اقتصاد، علوم و هنر در برنامه «آخر هفته» به صورت کامل ارائه می‌شود و گفت‌وگوها و اخبار به سبک جدید و در قالبی جدید و پویا در هم می‌آمیزد.

در سایت انگلیسی العربیه نیز یک مجری به نام «ریز خان» در برنامه‌ای مهیج با عنوان «نمایش ریزخان» میزبان چهره‌های سرشناس آمریکایی و بین المللی می‌شود و موضوعات داغ صحنه جهانی را با آنها مرور می‌کند.

همچنین خانم «هَدلی گَمبِل» مجری معروف آمریکایی که زمانی مجری برجسته در شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» بود، به تیم انگلیسی العربیه خواهد پیوست و در آنجا با چهره‌های برجسته‌ای مانند رهبران سیاسی، تأثیرگذاران و قهرمانان ورزشی دیدار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید