وزیر خارجه مصر: تنها راه برای پایان جنگ غزه تشکیل کشور فلسطین است

سامح شکری: تشدید تنش‌ها در غزه به دریای سرخ و باب المندب کشیده شده و «تهدیدهای جدی» علیه امنیت و آزادی ناوبری دریایی در دریای سرخ وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سامح شکری، وزیر خارجه مصر، در اظهاراتی تاکید کرد «آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، طرحی سیستماتیک برای از میان‌بردن مساله فلسطین است».

وزیر خارجه مصر، یکشنبه 13 اسفند در کنفرانس خبری در جریان نشست وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج، مصر، اردن و مراکش در ریاض، با اشاره به این که «راه حل‌های امنیتی برای درگیری‌ها، نتیجه‌ای جز ویرانی منطقه به همراه نداشته است» گفت: «راهی جز تشکیل کشور فلسطین برای پایان جنگ جاری در غزه، وجود ندارد».

شکری در این نشست خبری افزود که تشدید تنش‌ها در غزه به دریای سرخ و باب المندب کشیده شده و «تهدیدهای جدی»، علیه امنیت و آزادی ناوبری دریایی در دریای سرخ وجود دارد.

وضعیت نگران‌کننده لبنان

شکری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشدید درگیری‌ها درجنوب لبنان افزود که با توجه به تجاوزهای فزاینده اسرائیل به لبنان، اوضاع این کشور به‌شدت نگران‌کننده است.

از سویی جاسم البديوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج نیز خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این باریکه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید