شهباز شریف برای دومین‌بار نخست‌وزیر پاکستان شد

شهبار 72 ساله برادر کوچکتر نواز شریف است که سه بار نخست وزیر پاکستان بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیون پاکستان، یکشنبه 13 اسفند گزارش داد که سه هفته پس از انتخابات عمومی، پارلمان پاکستان شهباز شریف را به عنوان رهبر اکثریت انتخاب کرد.

شهباز شریف که برای دومین دوره به عنوان نخست‌وزیر از سوی پارلمان انتخاب می‌شود، اکنون قادر خواهد بود ا دولت جدید تشکیل دهد.

انتخابات پاکستانی‌ها در 8 فوریه

در انتخابات هشتم فوریه پاکستان که شاهد مسدود شدن اینترنت از تلفن‌های همراه همراه با دستگیری و خشونت قبل از رای گیری و به تاخیر افتادن غیرعادی اعلام نتایج و در نهایت اتهامات تقلب در رای‌گیری بود، نامزد‌های مورد حمایت خان بیشترین کرسی‌ها را به دست آوردند، اما رقبای سیاسی عمران خان، نخست وزیر سابق محبوس پاکستان، در چارچوب یک توافق بر سر اشتراک قدرت «شهباز شریف» را به عنوان کاندیدای مشترک خود برای نخست وزیری معرفی کردند.

به این ترتیب شهبار شریف پست نخست وزیری که تا ماه اوت در اختیار داشت را دوباره به دست گرفت.

شریف 72 ساله برادر کوچکتر نواز شریف است که سه بار نخست‌وزیر بود و مبارزات انتخاباتی حزب مسلم لیگ پاکستان-نواز شریف را رهبری کرده است.

رای‌گیری در پارلمان، که اولین جلسه خود را روز پنج‌شنبه برگزار کرد، در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و نامزدهای مورد حمایت عمران خان، نخست وزیر سابق زندانی، به نتایج انتخابات اعتراض کردند و خواستار آزادی وی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید