دستور نتانیاهو به سفارت اسرائیل در واشینگتن مبنی بر تحریم سفر گانتز به آمریکا

سازمان رادیو- تلویزیون اسرائیل: گانتز دوشنبه با کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دیدار خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، یکشنبه 13 اسفند، اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، به سفارت اسرائیل در واشنگتن دستور داده است با سفر امروز بنی گانتز، عضو شورای جنگ و رئیس حزب اردوگاه ملی، تعامل نکند.

نتانیاهو در توجیه این موضع خود عنوان کرد که گانتز برای سفر به واشینگتن و دیدار با مقامات آمریکایی از او اجازه نگرفته است.

به‌گزارش این سازمان، درپی دستورات نتانیاهو، سفیر اسرائیل در واشینگتن در جلسات گانتز، شرکت نخواهد کرد.

گانتز جمعه گذشته به نتانیاهواطلاع داد که قصد دارد برای شرکت در یک سلسله جلسات، راهی واشینگتن شود، اما از او کسب اجازه نکرد که نتانیاهو هم در توبیخ او گفت: «تنها یک نخست‌وزیر وجود دارد».

سازمان رادیو- تلویزیون اسرائیل افزود که گانتز دوشنبه (فردا) با کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی دیدار خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود که او با اعضای کنگره از احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات نیز دیداری داشته باشد. گانتز سپس راهی بریتانیا خواهد شد و چهارشنبه به اسرائیل بازخواهد گشت.

سازمان رادیو - تلویزیون اسرائیل، هدف از این سفر را تقویت اتحاد استراتژیک میان اسرائیل و ایالات متحده، حفظ مشروعیت عملیات زمینی کنونی اسرائیل در غزه و تقویت حل و فصل امنیتی با لبنان عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید