ابراز امیدواری بایدن از دستیابی به آتش‌بس با فرا رسیدن ماه رمضان

در حادثه تیراندازی نیروهای اسرائیلی به میدان «نابلسی» جنوب غربی شهر غزه علیه شهروندانی که منتظر کمک‌های بشردوستانه بودند دست‌کم 117 فلسطینی کشته و بیش از 700 غیرنظامی مجروح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در فضای حاکم بر مذاکرات غزه، به ویژه پس از حمله خونین به فسلطینی‌ها منتظر کامیون‌های کمک‌رسانی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد تا ماه رمضان آتش‌بس صورت گیرد.
بایدن در پاسخ به این سوال که آیا دستیابی به آتش‌بسی که منجر به آزادی اسرای اسرائیلی شود در این تاریخ امکان دارد، گفت: «امیدوارم؛ ما همچنان روی این موضوع کار می‌کنیم.»
بایدن در حالی که شامگاه جمعه یازدهم اسفند، کاخ سفید را برای تعطیلات آخر هفته به مقصد «کمپ‌دیوید» نزدیک واشنگتن ترک می‌کرد، افزود: «به این توافق خواهیم رسید، ولی تا الان نرسیده‌ایم، شاید هم نرسیم.»
بایدن روز جمعه تایید کرد، کشورش در عملیات ارسال کمک‌ها مشارکت خواهد کرد. این کمک‌ها از طریق هوا برای ساکنان غزه خواهد بود، مردمانی که با ادامه جنگ اسرائیل و حماس دچار شرایط سخت شده‌اند.
سازمان ملل و چندین کشور ضمن درخواست آتش‌بس فوری در نوار غزه، خواستار تحقیق در حادثه تیراندازی مستقیم نیروهای اسرائیلی به غیرنظامیان فلسطینی شدند که ده‌ها کشته بر جای گذاشت.
در حادثه تیراندازی نیروهای اسرائیلی به میدان «نابلسی» جنوب غربی شهر غزه علیه شهروندانی که منتظر کمک‌های بشردوستانه بودند دست‌کم 117 فلسطینی کشته و بیش از 700 غیرنظامی مجروح شدند.

این حادثه باعث برانگیخته شدن محکومیت گسترده بین المللی در دو روز گذشته شد و جنبش «حماس» را بر آن داشت تا گفت‌وگوهای جاری با طرف اسرائیلی را متوقف کند، گفتگوهایی که با میانجیگری قطر و مصر از هفته‌ها پیش برای آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا آغاز شده بود.
بایدن با قدرت تمام بر آتش‌بس اصرار دارد، به ویژه اینکه پرونده غزه، کمپین انتخاباتی او را تحت فشار قرار داده است. این فشار به دلیل موضع بایدن در رابطه با اسرائیل و حمایت از آن است.
به گزارش «رویترز» آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، بیش از نیمی از دموکرات‌ها به دلیل حمایت تسلیحاتی ایالات متحده از اسرائیل، از بایدن حمایت نمی‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید