کشته شدن 3 عضو حزب الله لبنان با حمله پهپادی اسرائيل به خوردوی حامل آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه گزارش داد صبح شنبه دوازدهم اسفند، بر اثر حمله پهپاد اسرائیلی به خودروی حامل اعضای حزب الله در ناقوره در جنوب لبنان، 3 عضو این گروه کشته شدند.

بر اساس این گزارش، اطلاعات اولیه حاکی از آن است که یکی از مسئولان امنیتی حزب‌الله که در خودرو بود، ترور شده است.

Advertisement

خبرنگار العربیه افزود که یک جسد کاملا سوخته به بیمارستانی در نزدیکی محل انفجار خودرو منتقل شد و دو نفر دیگر از حزب الله نیز کشته شدند.

طی چند روز گذشته، اسرائیل با تشدید دامنه درگیری‌ها با حز ب‌الله، حملاتش را فراتر از جنوب لبنان و به مناطق نزدیک به صیدا گسترش داد.

اسرائیل همچنین بیش از یک بار خودروهای حامل اعضا و مقامات حزب الله را در جنوب لبنان هدف قرار داد و برخی از فرماندهان ارشد میدانی آن را که مسئول پرتاب موشک یا پهپاد بودند را ترور کرد.

تل‌آویو می‌گوید که اهداف حزب‌الله را در داخل خاک سوریه نیز زیر نظر دارد و از ابتدای سال جاری میلادی، 2024، بیش از 19 حمله علیه آنها انجام داد.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه، از زمان آغاز درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله، حداقل 236 نفر در جنوب لبنان کشته شده‌اند که 170 نفر از اعضای این حزب و 30 غیرنظامی از جمله 3 روزنامه‌نگار بودند. در طرف اسرائیل هم، ارتش کشته شدن 9 سرباز و بیش از 6 غیرنظامی را تایید کرد.

این در حالی است که تلاش‌های بین‌المللی، به‌ویژه از سوی فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها برای مهار رویارویی‌ها و جلوگیری از وقوع جنگ فراگیر میان دو طرف و دستیابی به توافقی که ممکن است حزب‌الله را از مناطق جنوب لبنان عقب براند، همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید