آمریکا اولین مرحله عملیات بارریزی هوایی کمک‌‌های بشردوستانه خود به غزه را انجام داد

عملیات بارریزی هوایی کمک‌های آمریکا برای غزه شامل 66 بسته و به وسیله 3 هواپیمای باری «C-130» انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دو مقام آمریکایی شنبه 12 اسفند در گفت‌وگو با «رویترز» از انجام اولین عملیات بارریزی هوایی کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خبر دادند.

به گفته این دو مقام آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، اولین مرحله از عملیات بارریزی هوایی کمک‌های آمریکا بر نوار غزه شامل 66 بسته و به وسیله 3 هواپیمای باری «C-130» انجام شد.

یکی از این مقام‌های آمریکایی خاطرنشان کرد که بیش از 35000 وعده غذایی طی این عملیات از آسمان نوار غزه برای آوارگان بارریزی شده است.

ایجاد کریدور دریایی

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا جمعه تایید کرده بود که ایالات متحده در روزهای آینده به عملیات بارریزی هوایی کمک‌های بشردوستانه برای مردم غزه خواهد پیوست.

در بیانیه کاخ سفید به نقل از بایدن آمده است که واشینگتن در گفت‌وگو با اسرائیل در تلاش و به دنبال باز کردن مسیرهای جدید در غزه از جمله امکان ایجاد یک کریدور دریایی برای ارسال مقادیر زیادی کمک‌های بشردوستانه خواهد بود.

کشورهای مصر و اردن پیش از این اعلام کرده بودند که با همکاری امارات متحده عربی، عمان، بحرین و سایر کشورها از جمله فرانسه، ارسال و بارریزی هوایی کمک‌های بشردوستانه بر نوار غزه را انجام می‌دهند، به‌رغم این اما کمک‌رسانی برای آوارگان فلسطینی در نوار غزه که با فاجعه انسانی و خطر قحطی مواجه هستند، ناکافی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید