نتانیاهو: حماس برای هیچ‌گونه راه‌حل میانه‌ای آمادگی ندارد

نخست‌وزیر اسرائیل: از هفتم اکتبر تاکنون درگیر دو جنگ سیاسی و نظامی هستیم و فشارهای بین‌المللی به‌طور فزاینده‌ای بر اسرائیل تشدید می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با بیان این‌که هنوز زود است که بتوان درباره دست‌یابی دولت وی به توافق اظهارنظر کرد، گفت که تسلیم خواسته‌های «توهم‌آمیز» حماس نخواهد شد و جنگ را تا تحقق یک پیروزی قاطع ادامه خواهد داد.نتانیاهو شامگاه پنج‌شنبه دهم اسفند طی یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به اینکه هدف از روند سیاسی خرید زمان برای عملیات نظامی جهت دستیابی به یک پیروزی قاطع است، خاطرنشان کرد که فشارهای بین‌المللی بر او تأثیر نمی‌گذارد چرا که او به تحقق اهداف و منافع دولت خود متعهد است.

نخست‌وزیر اسرائیل در این سخنان خود همچنین گفت که کشورش از هفتم اکتبر تاکنون در دو جنگ سیاسی و نظامی درگیر است و فشارهای بین‌المللی به‌طور فزاینده‌ای بر اسرائیل تشدید می‌شود.

وی با بیان این که برخی کشورها می‌خواهند برپایی کشور فلسطینی را بر اسرائیل تحمیل کنند گفت با فشارهای بین‌المللی گسترده‌ای برای توقف جنگ مواجه هستیم.نخست‌وزیر اسرائیل همچنین با اشاره به اینکه حماس برای هیچ‌گونه راه‌حل میانه‌ای آمادگی ندارد، تاکید کرد که دولت او تسلیم خواسته‌های «توهم‌آمیز» حماس نخواهد شد.

نتانیاهو افزود که او «روزانه در سطح بین‌المللی برای کمک به ارتش جهت حرکت آزادانه در عملیات خود تلاش می‌کند.»

چندبرابر کردن سربازگیری

وی با اشاره به این‌که به‌رغم فشارهای روزافزون بین‌المللی بر دولت خود سعی می‌کند به جنگ تا دستیابی به اهداف آن ادامه دهد، بر عزم‌ خود برای دو یا سه برابر شدن سربازگیری تاکید و خاطرنشان کرد که او در حال تهیه قانونی برای حمایت از ارتش و تلاش‌های آن است.

نتانیاهو افزود که ارتش کشورش با حزب‌الله در شمال مقابله کرده و به جنگ برضد گردان‌های حماس در غزه ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد که تنها با پشتکار نظامی و اتحاد می‌توان اهداف جنگ را محقق کرد و در این راستا تاکید کرد که ارتش به سربازگیری از میان نیروهای احتیاط ادامه خواهد داد.

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه سخنان خود گفت که «پیروزی بر حماس با از بین بردن تمامی گردان‌‌های آن در مرکز و جنوب نوار غزه حاصل خواهد شد». وی همچنین خاطرنشان کرد که برگزاری انتخابات سراسری در اسرائیل در شرایط کنونی به معنی توقف جنگ و اعلان شکست تل‌آویو است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید