مشاور محمود عباس: دولت آینده فلسطین باید فراجناحی تشکیل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم پایبندی به اصل حاکمیت، قانون و سلاح مشروع یکپارچه در کنار مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز، تاکید دارد

محمود الهباش، مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، جمعه 11 اسفند با تاکید بر اینکه دولت بعدی فلسطین باید فراجناحی تشکیل شود، گفت: «شرایط و ضرورت ملی این مساله را ایجاب می‌کند».

الهباش، در گفت‌وگو با «العربیه» گفت: «دولتی که قرار است تشکیل شود، دولت خبرگان و تکنوکرات‌هایی است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان بر اساس قوانین فلسطین تشکیل می‌دهد».

مشاور رئیس تشکیلات در ادامه خاطرنشان کرد: «امیدواریم دولت آینده رضایت مردم فلسطین و همه گروه‌های فلسطینی را جلب کند.»
او همچنین افزود: «امیدواریم جنبش حماس به این باور رسیده باشد که هیچ نجاتی برای مردم فلسطین وجود ندارد مگر اینکه همه گروه‌ها زیر چتر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) متحد شوند.

محمود الهباش همچنین با بیان اینکه شکل حکومت در نوار غزه در روز پس از پایان جنگ، همان شکل حکومت در کرانه باختری و قدس خواهد بود، بیان کرد که «آینده غزه همانند آینده کرانه باختری و قدس خواهد بود.»

نماینده قانونی فلسطینیان

جنبش حماس اوایل پنج‌شنبه اعلام کرده بود که گروه‌های فلسطینی در نشست خود در پایتخت روسیه تایید کردند که سازمان آزادی‌بخش فلسطین «نماینده قانونی فلسطینی‌ها» است.

این جنبش جمعه یازدهم اسفند در بیانیه‌ای تاکید کرد که «فضای مثبت‌اندیشی و سازنده در این نشست حاکم شده بود».

وی متذکر شد که گروه‌های فلسطینی در این نشست توافق کردند که جلسات آن‌ها در دورهای آتی گفت‌وگو برای رسیدن به یک وحدت ملی فراگیر که شامل همه نیروها و گروه‌های فلسطینی در داخل چارچوب سازمان آزادیبخش فلسطین، تنها نماینده قانونی مردم فلسطین باشد، ادامه یابد.»

استعفای کابینه محمد اشتیه

محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین در ابتدای هفته جاری استعفای دولت خود را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تقدیم کرد.
بنا بر گمانه‌زنی‌ها پیش‌بینی می‌شود دولت جدید فلسطین به نخست‌وزیری محمد مصطفی که به‌عنوان وزیر اقتصاد در دولت‌های قبلی سابقه فعالیت داشته است، تشکیل شود.

توصیه عباس به کنفرانس مسکو

محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین چند روز پیش در بیانیه‌هایی که ماهیت توصیه‌هایی به کنفرانس مسکو داشت، لزوم پایبندی به برنامه سیاسی سازمان آزادیبخش فلسطین و پایان دادن به شکاف فلسطینی به جای مانده از وقایع سال 2007 را اعلام کرده بود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر لزوم پایبندی به اصل حاکمیت، قانون و سلاح مشروع یکپارچه در کنار مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید