فرماندهی مرکزی آمریکا: 6 موشک کروز و یک پهپاد حوثی‌ها را هدف قرار دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ساعاتی پس از تهدید حوثی‌ها به گسترش حملات خود به کشتی‌‌ها در دریای سرخ، نیروهای آمریکایی مجددا مواضع این گروه در یمن را بمباران کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام»، جمعه 11 اسفند اعلام کرد که نیروهای این کشور طی 2 حمله، 6 موشک کروز ضدکشتی متعلق به گروه شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران که برای پرتاب به سوی دریای سرخ آماده شده بودند را هدف قرار دادند.

سنتکام در بیانیه‌‌ای که در پلتفرم «ایکس» منتشر کرد گفت که «نیروهای آمریکایی عصر پنج‌شنبه در چارچوب دفاع از خود نیز یک پهپاد را در جنوب دریای سرخ سرنگون کردند.»

به گفته سنتکام پس از اینکه «مقامات نظامی تصمیم گرفتند که موشک‌ها و پهپادها یک تهدید قریب‌الوقوع برای کشتی‌های تجاری و کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در منطقه هستند» علیه آن‌ها اقدام کردند.

این حمله آمریکا پس از آن صورت گرفت که عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌ها پنج‌شنبه تهدید کرد که این گروه در عملیات‌های خود در دریای سرخ «اقدامات نظامی‌ غافلگیرکننده‌ و غیرمنتظره‌ای» را انجام خواهد داد.

رهبر حوثی‌ها با بیان اینکه شبه‌نظامیان حوثی از ابتدای عملیات خود تا‌کنون 54 کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند، گفت که 384 موشک بالستیک ضدکشتی و پهپاد انفجاری به سمت کشتی‌ها در دریای سرخ شلیک شده است.

حوثی‌ها از نوامبر گذشته، و با ادعای حمایت از غزه در جنگ با اسرائیل، با استفاده از پهپادها و موشک‌ها کشتیرانی بین‌المللی و تجارت جهانی از طریق دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن و دریای عرب را به خطر انداخته و تهدید می‌کنند.

در پاسخ به این تهدیدها و حملات چندین ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا و اروپا برای دفاع از آزادی دریانوردی در این آبراه تشکیل شده و ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی حملات مشترک مکرر هوایی و موشکی پایگاه‌های حوثی و توانمندی‌های نظامی آنها را در استان‌های صنعا، صعده، حجه، ذمار، تعز و الحدیده بمباران می‌کنند و واشینگتن این گروه را مجددا در فهرست سازمان‌های تروریستی جهان قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید