رهبر حوثی‌ها به انجام حملات «غافلگیرکننده و اقدامات غیرمنتظره» در دریای سرخ تهدید کرد

واشینگتن اخیرا شبه‌نظامیان حوثی را مجددا در فهرست سازمان‌های تروریستی جهان قرار داده و حملات خود را به همراه بریتانیا علیه پایگاه‌های این گروه در یمن تشدید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تهدیدات شبه‌نظامیان حوثی در دریای سرخ همچنان ادامه دارد، عبدالملک الحوثی، رهبر این شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، پنج‌شنبه 10 اسفند تهدید کرد که این گروه تحت فرمان او به عملیات «غافلگیرکننده نظامی و اقدامات غیرمنتظره» در دریای سرخ دست خواهد زد.

رهبر این گروه یمنی با بیان اینکه شبه‌نظامیان وی از ابتدای عملیات تا‌کنون 54 کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند، خاطرنشان کرد که تعداد 384 موشک بالستیک ضدکشتی و پهپاد انفجاری به سمت کشتی‌ها در دریای سرخ شلیک شده است.

از زمان آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، تنش‌ها در چند جبهه در منطقه تشدید شده و دامنه این تنش‌ها به دریای سرخ نیز کشیده شده است.

ادامه و تشدید حملات حوثی‌ها در دریای سرخ امنیت ناوبری در این مسیر دریایی مهم بین‌المللی را به خطر انداخته است.

حوثی‌ها از نوامبر گذشته، و با ادعای حمایت از غزه در جنگ با اسرائیل، با استفاده از پهپادها و موشک‌ها کشتیرانی بین‌المللی و تجارت جهانی از طریق دریای سرخ، تنگه باب المندب و خلیج عدن و دریای عرب را به خطر انداخته و تهدید می‌کنند.

در پاسخ به این تهدیدها و حملات چندین ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا و اروپا برای دفاع از آزادی دریانوردی در این آبراه تشکیل شده و ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی حملات مشترک مکرر هوایی و موشکی پایگاه‌های حوثی و توانمندی‌های نظامی آنها را در استان‌های صنعا، صعده، حجه، ذمار، تعز و الحدیده بمباران می‌کنند و واشینگتن این گروه را مجددا در فهرست سازمان‌های تروریستی جهان قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید