حماس: در نشست مسکو بر نقش «ساف» به عنوان نماینده قانونی فلسطینیان تاکید شد

جنبش «حماس» اعلام کرد که در نشست گروه‌های فلسطینی در پایتخت روسیه بر نقش سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) به عنوان «نماینده قانونی» فلسطینی‌ها تاکید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنبش «حماس» اعلام کرد که در نشست گروه‌های فلسطینی در پایتخت روسیه بر نقش سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) به عنوان «نماینده قانونی» فلسطینی‌ها تاکید شد.

حملس جمعه یازدهم اسفند در بیانیه‌ای تاکید کرد که «روحیه حاکم بر نشست مثبت و سازنده بود.» بر اساس این بیانیه، گروه‌های فلسطینی بر ادامه نشست‌ها و دورهای آتی گفتگو برای رسیدن به یک وحدت ملی فراگیر که شامل همه نیروها و گروه‌های فلسطینی در داخل چارچوب سازمان آزادیبخش فلسطین، تنها نماینده قانونی مردم فلسطین، توافق کردند.

در نشست مسکو روز پنجشنبه که با حضور همه گروه‌های فلسطینی از جمله فتح و حماس برای بحث تشکیل دولت تکنوکرات فراگیر، آغاز شد، تحولات نوار غزه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نشست تحت نظارت وزارت خارجه روسیه در حالی برگزار شد که مسکو تلاشی می‌کند در پرونده آشتی فلسطینیان که از زمان کنترل حماس بر نوار غزه در سال 2007 متوقف شده، تاثیر گذار باشد.

استعفای کابینه دولت خودگردان

گفتنی است محمد اشتیه، نخست وزیر دولت خودگردان فلسطین در ابتدای هفته جاری استعفای کابینه خود را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ارائه کرد.

قرار است کابینه دولت بعدی به نخست وزیری محمد مصطفی، وزیر پیشین اقتصاد، به صورت غیر حزبی و تکنوکرات تشکیل شود.

پیام محمود عباس به نشست مسکو

محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین چند روز پیش، در اظهاراتی که به عنوان توصیه‌هایی به نشست مسکو تعبیر شد، بر لزوم پایبندی به برنامه سیاسی سازمان آزادیبخش فلسطین و پایان دادن به شکاف ایجاد شده میان فلسطینی‌ها از زمان وقایع سال 2007 تاکید کرد.

او همچنین بر ضرورت پایبندی به دولت واحد و یک قانون سراسری و سلاح مشروع واحد، در کنار مقاومت مسالمت آمیز مردمی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید