کشته‌شدن 2 عضو گروه‌های وابسته به ایران در حمله اسرائیل به حومه دمشق

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که حملات موشکی اسرائیل پایگاه‌های محل استقرار شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله در منطقه «سیده زینب» و «بساتین ببیلا» در حومه دمشق را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که در پی حمله اسرائیل به حومه دمشق، 2 عضو گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

در ادامه تنش‌های منطقه‌ای که از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در غزه تاکنون ادامه یافته است، رسانه‌های سوریه شامگاه چهارشنبه از حمله اسرائیل به مناطقی در حومه دمشق، پایتخت این کشور، خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» شامگاه چهارشنبه نهم اسفند از واکنش سامانه‌های پدافند هوایی این کشور به «اهداف متخاصم» در آسمان اطراف پایتخت و شنیده شدن صدای انفجارهایی در منطقه «سیده زینب» در حومه دمشق خبر داد.

تلویزیون رسمی سوریه در این‌باره اعلام کرد: «پدافند هوایی کشورمان به تجاوز اسرائیل به اطراف دمشق پاسخ داده و اغلب موشک‌های آن را سرنگون کرد».

خبرنگار «فرانس پرس» نیز به شنیده شدن صدای وقوع انفجارهایی و به‌دنبال آن به صدا درآمدن آژیر‌های آمبولانس‌ها در حومه دمشق اشاره کرد.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که حملات موشکی اسرائیل پایگاه‌های محل استقرار شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله در منطقه «سیده زینب» و «بساتین ببیلا» در حومه دمشق را هدف قرار داد.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 تاکنون اسرا‌ئیل صدها حمله هوایی علیه اهدافی در خاک همسایه شمالی خود انجام داده و طی آن در درجه اول نیروهای وابسته به ایران از جمله حزب‌الله لبنان و نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

در پنج ماه اخیر و از ابتدای آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه چنین حملاتی از سوی اسرائیل علیه اهداف ایرانی در سوریه تشدید شده است.

اسرائیل به‌ ندرت درباره چنین حملاتی اظهارنظر می‌کند اما بارها تاکید کرده که اجازه تحکیم حضور نظامی ایران در سوریه را نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید