کشته‌شدن دست‌کم 100 فلسطینی در پی حمله اسرائیل به شمال غزه

اسرائیل هزاران فلسطینی در انتظار کمک‌های بشردوستانه از شهرهای مختلف غزه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در بمباران اسرائیل که میدان نابلسی در شمال نوار غزه را هدف قرار داده بود، بیش از 100 غیرنظامی فلسطینی کشته و بیش از هزار نفر دیگر زخمی شدند.

خبرنگار «العربیه»، پنج‌شنبه 10 اسفند گزارش داد، این حمله در حالی صورت گرفت، که هزاران فلسطینی از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون در میدان نابلسی منتظر رسیدن کامیون‌های کمک‌های بشردوستانه در جاده ساحلی هارون الرشید در منطقه شیخ عجلین در غرب شهر غزه بودند.

خبرنگار «العربیه» همچنین اشاره کرد، نیروهای اسرائیلی به غیرنظامیانی که منتظر کمک بودند، مستقیم شلیک کردند. این خبرنگار توضیح داد، شمار زیادی از مجروحان به بیمارستان «الشفا» منتقل شدند که بیش از پذیرش کادر درمان بود. همچنین شماری از مجروحان و اجساد به بیمارستان «المعمدانی» در شهر غزه و بیمارستان «کمال عدوان» در جبالیا منتقل شدند.

دیدبان حقوق بشر اروپا – مدیترانه تایید کرد، تیم میدان این نهاد، شلیک مستقیم تانک‌های اسرائیلی به هزاران غیرنظامی گرسنه در غزه را مستند کرده است.

30 هزار کشته در غزه

وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد، تعداد قربانیان حمله اسرائیل از 7 اکتبر، به بیش از 30 هزار و تعداد مجروحان به بیش از 70 هزار نفر رسید.

در حالی که هنوز تعداد نامعلومی از قربانیان زیر آوار باقی مانده‌اند.

تدروس ادهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت تایید کرد، تعداد قربانیان جنگ غزه به بیش از 30 هزار که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند و تعداد مجروحان به بیش از 70 هزار نفر رسیده است. او در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی «ایکس» با تاکید، خواستار فوری توقف آتش بس و پایان دادن به خشونت در غزه شد.

همزمان آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» پنج‌شنبه 10 اسفند هشدار داد، 6 کودک بر اثر سوء تغذیه در نوار غزه جان دادند. این نهاد در رسانه اجتماعی «ایکس» افزود: «در حال حاضر دسترسی به تمام بخش‌های نوار غزه مورد نیاز است» و تاکید کرد، «آتش‌بس فوری، مساله مرگ و زندگی است.»

وزارت بهداشت در غزه شامگاه چهارشنبه از مرگ دو کودک در مجتمع پزشکی «الشفا» به دلیل کم‌آبی و سوءتغذیه خبر داد و تعداد قربانیان کودک در شمال نوار غزه به 6 کودک رسیده است.

سازمان ملل متحد بارها از آمار بالای خسارات غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان در نتیجه این جنگ هشدار داده بود که مردم، هزینه سنگین این جنگ را می‌پردازند.

سازمان ملل این هفته همچنین درباره یک «قحطی در مقیاس بزرگ و اجتناب ناپذیر» هشدار داد که 2.2 میلیون نفر را تهدید می‌کند، زیرا حملات اسرائیل مانع از رسیدن کمک‌ها به نوار غزه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید