نیوزیلند کل گروه حماس را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

وزارت بهداشت فلسطین، پنج‌شنبه 10 اسفند، از افزایش شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه به بیش از 30 هزار نفر خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت نیوزیلند، کل حماس را یک «سازمان تروریستی» اعلام کرد.

این کشور در اکتبر 2010، شاخه نظامی حماس «گردان‌های القسام»، را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داده بود؛ اما بر اساس تصمیم جدید، تمام حماس در این فهرست قرار گرفته است.

دولت نیوزلیند اعلام کرد پس از حمله حماس به اسرائیل دیگر نمی‌توان بین این گروه و شاخه نظامی‌‌‌ آن تمایز گذاشت.

وینستون پیترز، وزیر خارجه نیوزیلند در این راستا گفت: «همچنان عمیقا نگران تاثیر جنگ بر غیرنظامیان بوده و خواستار پایان خشونت و ازسرگیری فوری روند صلح در خاورمیانه هستیم.»

بر اساس اقدام دولت نیوزیلند، دارایی‌های حماس در این کشور مسدود و «حمایت مادی» از آن ممنوع شده است.

کریستوفر لوکسون، نخست‌وزیر نیوزیلند در بیانیه‌ای گفت: «حملات تروریستی حماس در اکتبر 2023 وحشیانه بود و ما آنها را به صراحت محکوم کردیم.»

او تاکید کرد که این طبقه‌بندی به حماس مربوط شده و «به مردم فلسطین چه در غزه و چه در سراسر جهان منعکس نخواد شد» و تاکید کرد که ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه ادامه خواهد داشت.

آمریکا در سال 1997، کانادا از سال 2002، اتحادیه اروپا از سال 2003، استرالیا از مارس 2022 و بریتانیا از نوامبر 2021 کلیت حماس را سازمان تروریستی اعلام کرده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین، پنج‌شنبه 10 اسفند، از افزایش شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه به بیش از 30 هزار نفر خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید