سعودی بمباران اسرائیل بر صف‌های توزیع کمک‌‌‌های بشردوستانه در غزه را به شدت محکوم کرد

پادشاهی عربی سعودی مجددا از جامعه بین‌المللی درخواست کرد با اتخاذ موضعی قاطعانه اسرائیل را به احترام گذاشتن به قانون بین‌المللی ملزم کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی هدف گرفتن غیرنظامیان بی‌گناه در شمال نوار غزه بر اثر اقدام نیروهای اشغالگر به بمباران صف‌های توزیع کمک‌های بشردوستانه در غزه که به کشته شدن ده‌ها نفر و زخمی شدن صدها تن دیگر منجر شده است را به شدت محکوم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزارت خارجه سعودی پنج‌شنبه دهم اسفند در بیانیه خود تاکید کرد که این پادشاهی قاطعانه با نقض‌ قانون بین‌المللی انسانی از سوی هر طرف و با هر بهانه‌‌ای صورت گیرد، مخالف است.

سعودی همچنین مجددا جامعه بین‌المللی را به اتخاذ موضعی قاطعانه برای ملزم کردن اسرائیل به احترام گذاشتن به قانون بین‌المللی فرا‌خواند.

ریاض همچنین بار دیگر از جامعه جهانی درخواست کرد تا اسرائیل را به انجام تعهدات خود در برابر قوانین بین‌المللی و گشودن گذرگاه‌ها و کریدورهای انسان‌دوستانه امن و اجازه دادن به تخلیه مجروحان ملزم کند.

وزارت خارجه سعودی نیز بر این ضرورت تاکید کرد که «امکان کمک‌رسانی و امدادرسانی و همچنین رساندن تجهیزات و ادوات پزشکی، به منظور کاستن از فاجعه انسانی و جلوگیری از وخیم‌تر شدن آن، بی‌قید و شرط فراهم شود».

بنا به گزارش این خبرگزاری در این بیانیه وزارت خارجه سعودی مجددا بر لزوم دست‌یابی به آتش‌بس فوری در نوار غزه و جلوگیری از کشتار بیشتر غیرنظامیان بی‌گناه تاکید شده است.

وزارت بهداشت فلسطین دهم اسفند اعلام کرد که بر اثر بمباران اسرائیل بر آوارگان فلسطینی در حال انتظار برای دریافت کمک‌های بشردوستانه در شمال غزه، دست‌کم 112 نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

از سویی اما ارتش اسرائیل می‌گوید که مصدومیت‌ها در فلکه النابلسی به‌دلیل ازدحام جمعیت مردم هنگام رسیدن کاروان کامیون‌های حامل کمک‌‌های بشردوستانه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید