دو کشته در پی حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان

دو نفر در پی این حمله از شهرک «کفرا» کشته و 14 نفر دیگر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اسرائیل شامگاه چهارشنبه 9 اسفند جنوب لبنان را بمباران کرد که دو نفر در پی این حملات کشته شدند.

از 7 اکتبر آغاز جنگ در نوار غزه، مرز لبنان و اسرائیل روزانه شاهد تبادل‌آتش حزب‌الله و اسرائیل بوده است، گروه‌های فلسطینی در لبنان مسئولیت این حملات اخیر را به عهده گرفته‌اند.

خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد، جنگنده‌های اسرائیل در سه نوبت شهرک‌های «صدیقین» و «کفرا» را بمباران کردند که دو نفر از شهرک «کفرا» کشته و 14 نفر دیگر زخمی شده که برخی حالت خفگی دارند.

گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش «حماس»، بامداد چهارشنبه 9 اسفند اعلام کرد، دو پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را با ده‌ها موشک از جنوب لبنان هدف قرار داده است.

این گردان‌ها در بیانیه‌ای در تلگرام گزارش دادند، دو پایگاه نظامی را در «2 نوبت با 40 موشک گراد» هدف قرار داده‌اند.

این حمله را در «پاسخ به کشتارهای اسرائیل علیه غیرنظامیان در غزه و ترور فرماندهان حماس در حومه جنوبی بیروت» انجام داده است.

صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش «حماس» با 6 تن از دوستانش در 2 ژانویه در حومه جنوبی بیروت در یکی از پایگاه‌های حزب الله در جنوب لبنان کشته شدند، منابع لبنانی، فلسطینی و آمریکایی تاکید کردند این حمله را اسرائیل انجام داده است.

منابع امنیتی به خبرگزاری «فرانسه» گفتند، یکی از فرماندهان ارشد حماس از یک سوء قصد در جنوب بیروت جان سالم به در برده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد، «حدود 10 پرتابه که از لبنان به شمال اسرائیل عبور کرده شناسایی شدند» و افزود که آژیر خطر در منطقه «کریات شمونه» در شمال این کشور به صدا درآمد.

ارتش افزود، پدافند هوایی «به تعدادی از عملیات‌های پرتابه پاسخی موفق داد» و افزود «منبع این پرتابه‌ها در لبنان را هدف قرار داده است.»

در پی تشدید درگیری‌ها در چهار ماه گذشته، ده‌ها هزار نفر از دو طرف مرز مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و دست‌کم 284 نفر از جمله 197 نفر از اعضای حزب‌الله، 44 نفر غیر نظامی، 24 جنگجوی فلسطینی از جمله 10 نفر از اعضای حماس کشته شده‌اند.

ارتش اسرائیل نیز از کشته شدن 10 نظامی و 6 غیرنظامی در این درگیری‌ها خبر داده است.

حزب الله بارها تاکید کرده، اگر اسرائیل جنگ خود علیه نوار غزه را متوقف کند، حملات از جنوب لبنان را متوقف خواهد کرد.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل یک‌شنبه تاکید کرد، حملات کشورش علیه حزب‌الله، حتی اگر توافق آتش‌بس و آزادی گروگان‌های حماس در غزه صورت بگیرد را متوقف نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید