ادامه تنش‌ها در دریای سرخ؛ کابل ارتباطی آسیب دید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خطرات ناشی از تهدید شبه‌نظامیان حوثی بر سطح آب متوقف نشد و اخیرا یک کابل ارتباطی در آب‌های نزدیکی سواحل یمن آسیب دیده است.

به گزارش «بلومبرگ» یک کابل زیردریایی در سواحل یمن که اروپا را به هند متصل می‌کند، آسیب دیده و شرکت مخابراتی مالک آن، باید راهی برای تعمیر آن در این منطقه جنگی پیدا کند.

پرنش پادایاچی، مدیر ارشد دیجیتال شرکت «سیکام» آفریقای جنوبی که این کابل را کنترل می‌کند، گفت: «این شرکت روز شنبه، یک خرابی را شناسایی کرده است.»

این شرکت برآورد کرده است، مشکل در آب‌هایی با عمق 150 تا 170 متر در منطقه‌ای قرار دارد که حوثی‌ها کشتی‌ها را هدف حملات پهپادی و موشکی قرار می‌دهند.

16 سیستم کابلی در دریای سرخ

این حادثه نشان داد زیرساخت زیردریایی تا حد زیادی آسیب‌پذیر است، به ویژه در آب‌های کم‌عمق که کابل‌های زیادی وجود دارد. در منطقه دریای سرخ، حدود 16 سیستم کابلی وجود دارد که اروپا را از طریق مصر، به آسیا متصل می‌کند.

به گفته پادایاچی، هر چند شرکت سیکام، به سرعت ترافیک اینترنت را به کابل دیگری هدایت کرد، اما اکنون باید راهی برای تعمیر کابل آسیب دیده در منطقه جنگی پیدا کند.

این شرکت از شرکت تعمیر کابل گروه مخابرات امارات «ش‌م‌ع» برای تعمیر کمک گرفته که شامل نحوه بیمه کشتی تعمیر و نیاز به اسکورت نظامی یا نگهبانان مسلح است.
پادایاچی گفت: «آتش‌بس قریب الوقوع در منطقه، فرصت خوبی برای تعمیرات کابل است.»

مدیر دیجیتال «سیکام» افزود: «زود است که آسیب دیدگی کابل را یک خرابکاری بدانیم» وی ادامه داد: «هنگامی که کابل را بلند کنیم، می‌توانیم ببینیم که کسی آن را قطع کرده است یا خیر.»

تهدیدات حوثی‌ها

شبه نظامیان حوثی در رسانه‌های اجتماعی تهدیداتی مبنی بر خرابکاری در کابل های مهم دریایی کردند، اما هیچ دلیلی بر موفقیت آن‌ها وجود ندارد.

بر اساس داده‌های کمیسیون بین‌المللی حفاظت از کابل، بیشترین آسیب‌های کابلی، ناشی از وسایل ماهیگیری مانند تورهای ترال یا کشیدن لنگرها در کف دریا است.

طبق گزارش وب‌سایت «وایرد»، 16 کابل ارتباطی اصلی در دریای سرخ، که 17% ترافیک اینترنت جهانی از آن عبور می‌کنند، آسیب دیده است، در حالی که نقشه وب سایت «Submarine Cable Map» 17 کابل اصلی در این دریا را نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید