ناوچه آلمانی دو پهپاد تهاجمی حوثی‌ها را در دریای سرخ سرنگون کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه سه‌شنبه خبر داد که یک جنگنده آمریکایی و یک کشتی جنگی ائتلاف بین‌المللی، 5 پهپاد حوثی را در دریای سرخ سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با تداوم حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، ارتش آلمان چهارشنبه 9 اسفند در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که دو پهپاد نزدیک‌شده به ناوچه «هسن» در دریای سرخ، بدون هیچ خسارات جانی و مادی، سرنگون شدند.

پیشتر سفارت آلمان در آمریکا اعلام کرد که ناوچه آلمانی «هسن» برای اولین بار از زمان پیوستن به ماموریت دریایی «اسپایدز» که از سوی اتحادیه اروپا در دریای سرخ آغاز شده است، این حمله پهپادی را خنثی کرد.

اتحادیه اروپا در اوایل فوریه جاری، ماموریت «اسپایدز» برای کمک به حفاظت کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ مقابل حملات حوثی‌ها را کلید زد.

آغاز این ماموریت اروپایی، دو ماه پس از تشکیل ائتلاف دریایی از سوی واشینگتن برای حفاظت از کشتیرانی در این منطقه استراتژیک بود که 12درصد تجارت جهانی از طریق آن انجام می‌شود.

ائتلاف دفاعی دریایی «نگهبان سعادت» به‌رهبری آمریکا و بریتانیا، مواضع حوثی‌ها مورد حمایت ایران را هدف قرار داد تا از این طریق توان این گروه در حمله به کشتی‌ها را تضعیف کند.

سرنگونی 5 پهپاد حوثی

از سویی فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه سه‌شنبه خبر داد که یک جنگنده آمریکایی و یک کشتی جنگی ائتلاف بین‌المللی، 5 پهپاد حوثی را در دریای سرخ سرنگون کردند.

این در حالی بود که بنا به اعلام شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به حوثی‌ها شامگاه سه‌شنبه، آمریکا و بریتانیا طی دو حمله هوایی «جزیره لبوان» در غرب الحدیده یمن را بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size