شورای وزیران سعودی: از منع کاربرد همه انواع تسلیحات کشتار جمعی حمایت می‌کنیم

هیئت دولت سعودی اصرار خود برای تقویت همکاری‌های عربی را ابراز داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی مجددا بر حمایت ریاض از تلاش‌های اخیر منطقه‌ای و بین‌المللی برای منع کاربرد همه گونه تسلیحات کشتار جمعی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «واس» ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه هشتم اسفند، در جلسه هفتگی شورای وزیران سعودی که به ریاست وی برگزار شد از محتوای نامه‌ رئيس جمهوری تاجیکستان به او و همچنین نتایج استقبال ولی‌عهد سعودی از رئیس جمهوری اوکراین و رئیس مجلس دومای فدراتیو روسیه در ریاض و گفت‌وگوهای انجام شده در این‌باره اطلاع یافت.

در ابتدای جلسه این هفته، شورای وزیران سعودی، علاوه بر مشارکت‌های مثمر در مسائل انسانی و اهتمام‌ ورزیدن به امور توسعه‌ای و چالش‌های آن، جمله‌ای از مذاکرات انجام شده طی روزهای گذشته میان مسئولان بلندپایه سعودی و همتایان آنها از کشورهای مختلف جهان و همچنین در راستای روابط همکاری راسخی که سعودی و کشورهای برادر را به‌هم پیوند می‌دهد، بررسی شد.

تجدید حمایت از منع تسلیحات کشتار جمعی

هیئت وزیران سعودی همچنین حمایت ریاض از تلاش‌های اخیر منطقه‌ای و بین‌المللی برای منع کاربرد همه انواع تسلیحات کشتار جمعی را تجدید و از گسترش همکاری‌ها برای مقابله با چالش‌ها در حال حاضر و در آینده در فضای خارجی و کاستن از تهدیدهای آن استقبال کرد.

شورای وزیران سعودی دستاوردهای چهل و یکمین دوره از نشست وزرای کشور کشورهای عربی را تحسین کرده و بر اصرار همیشگی ریاض بر لزوم تقویت اقدام عربی مشترک در همه زمینه‌ها برای استحکام بخشیدن به پایه‌های امنیت، ثبات و شکوفایی در منطقه تاکید کرد.

تحولات منطقه

شورای وزیران سعودی همچنین به آخرین تحولات در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله آن تحولات در سرزمین‌های فلسطینی پرداخته و مجددا جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در نوار غزه و پیرامون آن و کاستن از تشدید تنش‌هایی که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند را خواستار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید