حمله هوایی اسرائیل به منزل یکی از فرماندهان حزب‌الله لبنان در «بنت جبیل»

ایالات متحده سه‌شنبه، پس از هشدار اسرائیل در خصوص ادامه عملیات علیه حزب‌الله حتی در صورت توافق آتش‌بس در غزه، خواستار تمرکز بر دیپلماسی برای یافتن راه حل تشدید تنش نظامی در لبنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار «العربیه» در لبنان، منزل علی وهبی، از فرماندهان حزب‌الله‌ در بنت جبیل در جنوب لبنان، چهارشنبه 9 اسفند هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت.

ارتش اسرائیل همچنین از هدف قراردادن زیرساخت‌ها و انبار تسلیحات حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد.

ساعاتی پیش ارتش اسرائیل اعلام کرد که آژیر خطر در شماری از مجتمع‌های مسکونی شمال اسرائیل در مرز با لبنان به صدا درآمد.

از سویی به‌گزارش رسانه‌های لبنانی، جنگنده‌های اسرائیلی، حومه بیت لیف و رامیه در مرز جنوب لبنان را هدف حملات هوایی قرار دادند.

بمباران مواضع حزب‌الله

ارتش اسرائیل، سه‌شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش، مجتمع‌های نظامی و زیرساخت‌های حزب‌الله در الطیبه، بیت لیف، صدیقین و خربت سلم در جنوب لبنان را بمباران کردند.

در بیانیه ارتش اسرائیل با اعلام رصد 20 موشک پرتاب‌شده از لبنان به سمت شمال اسرائیل و رهگیری تعدادی از آنها آمده است: «منطقه یگان مراقبت هوایی میرون با موشک ضد تانک از لبنان هدف قرار گرفت که خساراتی به‌دنبال نداشت».

تاکید واشینگتن بر روند دیپلماتیک

از سویی ایالات متحده سه‌شنبه، پس از هشدار اسرائیل در خصوص ادامه عملیات علیه حزب‌الله حتی در صورت توافق آتش‌بس در غزه، خواستار تمرکز بر دیپلماسی برای یافتن راه حل تشدید تنش نظامی در لبنان شد.

ماتیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «نمی‌خواهیم شاهد تشدید منازعه در شمال از سوی هیچ یک از دو طرف باشیم. دولت اسرائیل به شکلی علنی و مشخص به ما اطمینان داد که درصدد رسیدن به مسیر دیپلماتیک هستند».

او ادامه داد: «این همان چیزی است که ما به تلاش در آن راستا ادامه خواهیم داد که در نهایت، اقدام نظامی را غیرضروری خواهد کرد».

میلر با این بیان که با فرار هزاران نفر از خانه‌های خود در نزدیکی مرز با لبنان، اسرائیل با «تهدید امنیتی حقیقی» مواجه خواهد شد، تاکید کرد که«این موضوع مشروعی است که نیاز به رسیدگی دارد».»

حملات هوایی این هفته اسرائیل به عمق خاک لبنان، عملا باعث شد که جنگ فرسایشی حزب‌الله و ارتش اسرائیل در مسیری خطرساز قرار بگیرد و نگرانی‌ها از تبدیل این تبادل آتش مستمر چندماهه میان دو طرف به رویارویی گسترده‌تر، افزایش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید