تاکید حماس بر انعطاف پذیری در مذاکرات برای برقراری آتش‌بس در غزه

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه نرمش در مذاکرات به معنای تسلیم نیست گفت که آنچه را که اسرائیل از طریق جنگ نتوانست به دست آورد، از طریق سیاست به دست نخواهد آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، چهارشنبه 9 اسفند بر انعطاف پذیری این جنبش اسلامی در مذاکرات برای «حفاظت» از خون مردم فلسطین، تاکید کرد.

هنیه، در عین حال بر آمادگی حماس برای ادامه مقاومت مقابل اسرائیل و دفاع از فلسطینی‌ها تاکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، از فلسطینیان در قدس، کرانه باختری و «داخل اشغالی» خواست، از روز اول ماه مبارک رمضان به سوی الاقصی حرکت کنند.

همزمان گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس امروز اعلام کرد که دو پایگاه نظامی در شمال اسرائیل را از جنوب لبنان با 40 موشک گراد مورد هدف قرار داده است.

حماس در بیانیه‌ای در تلگرام افزود، مقر «تیپ 769 شرقی» و پادگان فرودگاه در «بیت هلل» در شمال اسرائیل را هدف قرار داده است.

این جنبش افزود: «این حمله موشکی در چارچوب واکنش به حوادث نوار غزه و کشته شدن برخی از فرماندهان و جنگجویان فلسطینی در حومه جنوبی لبنان صورت می‌گیرد».

امروز آژیر در تعدادی از مراکز پر جمعیت شمال اسرائیل در مرز با لبنان به صدا درآمد.

هنیه با اشاره به اینکه «حماس بر ماندن در غزه اصرار دارد» گفت که جامعه بین‌المللی باید با طرح‌های اسرائیل برای حمله به رفح مقابله کند.

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه نرمش در مذاکرات به معنای تسلیم نیست گفت که «آنچه را که اسرائیل از طریق جنگ نتوانست به دست آورد، از طریق سیاست به دست نخواهد آورد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید