محمود عباس استعفای کابینه فلسطین را پذیرفت

به گفته منابع آگاه دولت جدید فلسطین تنها از میان «تکنوکرات‌ها» تشکیل خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، گزارش داد که محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه 7 اسفند اعلام کرد که استعفای محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین را پذیرفته و اعضای دولت او را موظف کرده تا به فعالیت‌های خود تا تشکیل دولتی جدید ادامه دهد.

محمود عباس، دوشنبه طی دیدار با محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین نامه درخواست استعفای کابینه او را که روی میز رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گذاشته شده بود، پذیرفت.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی صدور حکمی استعفای اشتیه را پذیرفته و وزرای مستعفی وی را موظف کرد تا به طور موقت فعالیت‌های دولت کنونی را تا تشکیل دولتی جدید ادامه دهند.

شایان ذکر است که محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین دوشنبه طی یک سخنرانی تلویزیونی گفت که استعفای دولت را در اختیار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار داده است.

به گفته منابع آگاه دولت جدید فلسطین تنها از میان «تکنوکرات‌ها» تشکیل خواهد شد.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که احتمالا محمد مصطفی، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری فلسطین گزینه پیشنهادی برای ریاست دولت جدید خواهد بود.

گروه‌های فلسطینی «حماس» و «فتح» تشکیل دولت «تکنوکرات» را پذیرفتند و اسرائیل برقراری آتش‌بس در نوار غزه را به ماهیت اداره این باریکه در آینده مرتبط دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید