محمد بن سلمان در دیدار با زلنسکی بر اصرار و حمایت سعودی از حل بحران اوکراین تاکید کرد

در این سفر رسمی به روابط دوجانبه سعودی و اوکراین و تقویت همکاری‌ها و گفت‌وگوی فی‌مابین دو کشور پرداخته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در دیدار و گفت‌وگو با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در ریاض بر اصرار و حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌ها جهت ایجاد راه‌حلی برای بحران اوکراین تاکید کرد.

به گزارش «العربیه» ولی‌عهد سعودی سه‌شنبه هشتم اسفند طی گفت‌وگو با رئيس جمهوری اوکراین ادامه تلاش‌ها و ایفای نقش در جهت کاستن از پیامدهای انسانی بحران اوکراین را ضروری دانست.

از سویی زلنسکی نیز در ریاض از تلاش‌های سعودی در رابطه با حل بحران اوکراین ابراز تشکر و قدردانی کرد.

در چارچوب سفر رسمی رئیس جمهوری اوکراین به ریاض، روابط دوجانبه فی‌مابین دو کشور و تقویت همکاری‌ها و گفت‌وگوی میان سعودی و اوکراین بررسی می‌شود.

همچنین درباره نقش میانجی‌گرانه پادشاهی عربی سعودی در موضوع تبادل اسرای جنگ میان کییف و مسکو گفت‌وگو می‌شود.

زلنسکی عصر سه‌شنبه هنگام ورود به ریاض بر اعتماد کشورش بر حمایت فعال و مداوم پادشاهی عربی سعودی جهت رسیدن به صلح تاکید کرد و نقش سعودی در روند آزادی اسرای اوکراینی را تحسین کرد.

زلنسکی در سکوی «ایکس» نوشت: «من وارد ریاض شدم تا با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی دیدار کنم».

رئیس جمهوری اوکراین، در ادامه افزود که این مذاکرات به «طرح صلح» پیشنهادی کی‌یف برای توقف عملیات نظامی روسیه و «بازگشت اسیران جنگی» بازداشت‌شده توسط مسکو که ریاض قبلاً در تسهیل آن «نقش داشته است» رسیدگی می‌کند.

ولودیمیر زلنسکی هنگام ورود به سعودی در سالن سلطنتی فرودگاه بین‌المللی ملک خالد از سوی شاهزاده محمد بن عبدالرحمن بن عبدالعزیز، معاون فرماندار منطقه ریاض، مساعد بن محمد العیبان، وزیر مشاور دولت و عضو شورای وزیران سعودی، شاهزاده فیصل بن عبدالعزیز بن عیاف، دبیر منطقه ریاض، محمد المسهر الجبرین، سفیر سعودی در اوکراین، آناتولی پترینکو، سفیر اوکراین در ریاض و فهد الصهیل، نماینده اداره تشریفات سلطنتی سعودی، مورد استقبال قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size