حزب‌الله در واکنش به حمله به «بعلبک» پایگاهی اسرائیلی را هدف قرار داد

در پی تشدید درگیری‌ اسرائیل و حزب‌الله، بیش از 89 هزار نفر از اهالی شهرک‌های مرزی جنوب لبنان، آواره شده و دست‌کم 284 نفر کشته شده‌اند که 193 کشته از اعضای حزب‌الله و 44 نفر غیرنظامی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان، سه‌شنبه در پاسخ به حملات اسرائیل به شرق لبنان که شماری کشته برجای گذاشت، از حمله موشکی، به پایگاه مراقبت هوایی اسرائیل «میرون» خبر داد.

این حملات موشکی، در پاسخ به حملات اسرائیل در دوشنبه به اطراف بعلبک واقع در شرق لبنان صورت گرفت که دست‌کم یک ساختمان و دو انبار وابسته حزب‌الله را هدف قرار داد و منجر به کشته‌شدن دو عضو حزب‌الله شد که از سوی این گروه تشییع شدند.

ارتش اسرائیل دوشنبه اعلام کرد که در واکنش به سرنگونی یکی از پهپادهای خود از سوی حزب الله، پدافندهای هوایی این گروه را هدف قرار داده که طی آن حسن حسین سلامی، مسئول این حزب در منطقه الحجیر در جنوب لبنان کشته شد که اسرائیل او را مسئول هدف قراردادن غیرنظامیان و سربازان اسرائیلی» معرفی کرد.

حزب‌الله مراسم تشییع سلامی را برگزار کرد بدون این اعلام کند آیا او از فرماندهان حزب‌الله بود یا نه.

حمله به پایگاهی در جولان اشغالی

حزب‌الله دوشنبه از حملات موشکی به یک پایگاه نظامی اسرائیل در بلندی‌های جولان اشغالی با 60 موشک خبر داد.

در پی تشدید درگیری‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله، بیش از 89 هزار نفر از اهالی شهرک‌های مرزی جنوب لبنان، آواره شده و دست‌کم 284 نفر کشته شده‌اند که 193 کشته از اعضای حزب‌الله و 44 نفر غیر نظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید