منابع اسرائیلی از مذاکرات تیم موساد با حماس در قطر خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام خبر سفر قریب الوقوع یک هیئت اسرائیلی به قطر برای مذاکرات بین اسرائیل و جنبش حماس برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه، منابع رسانه‌ای به نقل از یک مقام اسرائیلی رسیدن هیئت موساد به قطر را تاکید کردند.

به گزارش «نیویورک تایمز»، یک مقام اسرائیلی، دوشنبه 7 اسفند فاش کرد که انتظار می‌رود یک هیئت اسرائیلی امروز وارد قطر شود تا درباره توافق آتش‌بس جدید مذاکره کند.

این روزنامه به نقل از این مقام نوشت :« مذاکرات در قطر فشرده خواهد بود و میانجی‌های مصری، آمریکایی در آن شرکت خواهند کرد تا اختلاف نظرها در مورد دستیابی به توافق آتش‌بس موقت با حماس و آزادی بازداشت شدگان نوار غزه کاهش یابد.

این مقام اسرائیلی همچنین به روزنامه آمریکایی گفت که انتظار می‌رود اسرائیل گروهی از افراد موساد را برای گفت‌وگو درباره جزئیات دقیق از جمله هویت اسرای فلسطینی و اسیران که قرار است آزاد شوند، بفرستد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که ریاست هیئتی که وارد قطر می شود، بر عهده دیوید بارنیا، رئیس موساد خواهد بود که پیشتر ریاست هیئت کشورش در مذاکرات پاریس را بر عهده داشت.

این روزنامه به نقل از یک مقام مصری که خواست نامش فاش نشود، گفت که مذاکرات پاریس قرار است در قطر و سپس در قاهره ادامه یابد.

پیشنهاد جدید

این تحولات پس از آن رخ داد که یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل جزئیاتی را درباره پیشنهاد جدیدی که در باره غزه روی میز گذاشته شده است، فاش کرد.

او تصریح کرد که این توافق شامل توقف یک روز جنگ در ازای آزادی هر زندانی اسرائیلی در غزه است.

به گزارش شرکت رادیو تلویزیون اسرائیل این مقام اسرائیلی همچنین خاطرنشان کرد که آتش‌بس ممکن است برای حدود شش هفته تمدید شود، چرا که انتظار می‌رود 40 نفر آزاد شوند.

همچنین به ازای هر اسیر اسرائیلی که توسط گروه های فلسطینی آزاد می شود، ده اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

علاوه بر این، این توافق شامل موافقت اسرائیل برای بازگشت آوارگان از جنوب نوار غزه به خانه‌های خود در شمال و همچنین بازسازی نوار است.

منابع اسرائیلی خوش‌بینی خود را نسبت به دستیابی به تفاهم قبل از ماه رمضان و احتمال برگزاری مذاکرات در قاهره ابراز کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید