قسد: 10 هزار داعشی در خاک سوریه فعال هستند

دیدبان حقوق بشر سوریه: داعش از آغاز سال جاری 50 عملیات انجام داده که طی آن بیش از 100 نظامی و غیرنظامی در خاک سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی «نیروهای سوریه دموکراتیک» موسوم به «قسد» اعلام کرد برآوردها حاکی از وجود 10000 داعشی در خاک سوریه است و این گروه همچنان به عملیات خود ادامه می‌دهد.
ابن در حالی است که «دیدبان حقوق بشر سوریه» گزارش داد داعش از آغاز سال جاری 50 عملیات انجام داده که طی آن بیش از 100 نظامی و غیرنظامی در خاک سوریه کشته شدند.
هم‌زمان، سیامند علی، سخنگوی «نیروهای دموکراتیک سوریه» از دستگیری اعضای داعش در شهر حسکه شرق سوریه خبر داد و گفت «این سازمان عملیات‌ فردی و جمعی خود علیه نیروهای نظامی، افراد سرشناس قبایل و حتی کارمندان ادارات خودمختار را آغاز کرده است.»
این سخنگو با اشاره به اینکه داعش «هنوز توانایی ارتکاب جنایات تروریستی را دارد»، توضیح داد که« اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد این گروه شروع به جمع آوری صفوف خود کرده است.»
سیامند علی در پاسخ به سوالی درباره تعداد اعضای داعش گفت: «تعداد مشخصی وجود ندارد، اما برآوردها نشان از حضور 10 هزار نیروی داعشی مخفی فعال در خاک سوریه را دارد.»
به گفته او، هسته‌های داعش بر انجام حملات مخفیانه و کاشت مین تمرکز دارند و علاوه بر کشتار غیرنظامیان، به نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به آن را هدف قرار می‌دهند.
اخیرا نیروی هوایی روسیه حملات خود علیه برخی مخفیگاه‌های اعضای داعش در صحرای سوریه را تشدید کرده است.
بر اساس آمار دیدبان حقوق بشر سوریه، هسته‌های این سازمان از ابتدای سال جاری تاکنون 50 عملیات جداگانه شامل تله‌گذاری، حملات مسلحانه، بمباران مناطقی در غرب فرات، صحرای دیرالزور، رقه و حمص انجام داده‌اند.

گفتنی است که اعلان پیروزی کامل بر گروه تروریستی داعش و پایان دادن به سیطره‌اش بر کل منطقه جغرافیایی خاک سوریه در سال 2019 اعلام شد.
با این وجود این، بر اساس گزارش‌های دیدبان حقوق بشر سوریه، تعداد کشته‌شدگان عملیات نظامی داعش در صحرای سوریه از ابتدای سال 2024 تا کنون به 116 نفر رسید.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید