شلیک 60 موشک حزب‌الله به سوی جولان در پاسخ به بمباران اسرائیل بر شرق لبنان

منابع «العربیه»: هویت فرد هدف گرفته شده در حمله هوایی اسرائیل به خودرویی در شهرک «المجادل» در جنوب لبنان «حسن سلامه»، مسئول منطقه شرقی در تشکیلات شبه‌نظامی حزب‌الله شناسایی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله مورد حمایت ایران در لبنان دوشنبه هفتم اسفند اعلام کرد که مقر یک لشکر نظامی اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان را با 60 موشک کاتیوشا هدف قرار داده است.

حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که این موشک‌باران بر مواضع ارتش اسرائیل در بلندی‌های جولان در «پاسخ» به حملات اسرائیل بود که اهدافی را شرق لبنان هدف قرار داده است.

این حزب در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای آن در پاسخ به حملات اسرائیل به اطراف شهر بعلبک و حمله به روستاها و منازل غیرنظامیان در جنوب لبنان، «مقر لشکر جولان را با شصت موشک کاتیوشا» هدف قرار دادند.

4 کشته

از سویی ارتش اسرائیل پیش از آن دوشنبه اعلام کرد که طی حملاتی هوایی یک تاسیسات متعلق به حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف قرار داده است.

همزمان با آن گزارش‌ها از لبنان حاکی است که 4 نفر طی حملات هوایی اسرائیل کشته شده‌اند. حزب‌الله نیز تایید کرد که دو نفر از نیروهای آن در این حملات روز دوشنبه اسرائیل کشته شده‌اند.

به گفته رسانه‌های لبنانی جنگنده‌های اسرائیلی امروز دوشنبه برای اولین بار از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر گذشته، اطراف شهر بعلبک را بمباران کردند.

از جمله این رسانه‌ها (صدای لبنان) اطلاعاتی درباره هویت اعضای حزب‌الله کشته شده در این حمله به بعلبک، منتشر کرد.

کشته شدن حسن سلامه در المجادل

در همین راستا رسانه‌های وابسته به حزب‌الله اعلام کردند که یک پهپاد اسرائیلی یک خودرو را در شهرک المجادل در شهرستان صور در جنوب لبنان هدف قرار داد.

از سویی منابع «العربیه» هویت شناسایی شده فرد هدف گرفته شده در حمله هوایی اسرائیل به خودرویی در شهرک «المجادل» در جنوب لبنان را «حسن سلامه»، مسئول منطقه شرقی در تشکیلات شبه‌نظامی حزب‌الله، اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید