در پی حملات موشکی به شهرک‌های حومه نوار غزه آژیر خطر به صدا درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ورود جنگ در نوار غزه به 143 روز خود، خبرنگار «العربیه»، دوشنبه 7 اسفند، از شلیک رگباری موشک به شهرک‌های نزدیکی نوار غزه خبر داد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، آژیر خطر در شهرک «رعیم» و تعدادی از شهرک‌های همجوار به صدا درآمد.

همچنین خبرنگار «العربیه» از صدای آژیر خطر در منطقه «مرج بن عامر» در جلیل شمال اسرائیل خبر داد.

خبرنگار العربیه از رهگیری یک موشک زمین به هوا که از جنوب لبنان بر فراز «مرج بن عامر» پرتاب شده بود، خبر داد.

حمله و مذاکرات رفح

این حملات در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، همزمان با آغاز مذاکرات امروز برای توافقنامه آتش‌بس موقت در دوحه، به دنبال کسب موافقت شورای جنگ برای آغاز عملیات نظامی در شهر رفح جنوب غزه است.

با وجودی که حمله نظامی اسرائیل به رفح، که تل‌آویو به آن پایبند است، انتقادات شدید بین‌المللی و آمریکا را به همراه داشته که اتهامات نسل‌کشی علیه فلسطینیان را در بر خواهد داشت.

اسرائیل تایید کرده عملیاتش به قوانین بین‌المللی پایبند است و وعده ایجاد مکان‌های امنی برای 1.4 میلیون ساکن شهر رفح را داده است.

7 اکتبر

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» بر اساس اطلاعات رسمی اسرائیل، حماس در 7 اکتبر 2023 حمله غافلگیرانه‌ای علیه پایگاه‌ها و شهرک‌های نزدیکی نوار غزه را انجام داد که منجر به کشته شدن 1160 نفر شد.

در این حمله حدود 250 نفر اسیر شده و به غزه منتقل شدند، که 105 نفر آن‌ها در یک آتش‌بس موقتی در اواخر نوامبر آزاد شدند. به گفته مقامات اسرائیلی هنوز 130 نفر در غزه اسیر هستند که گمان می‌رود 29 نفر کشته شده‌اند.

به گزارش وزارت بهداشت در غزه، اسرائیل به این حمله حماس با حمله هوایی و زمینی به نوار غزه پاسخ داد که تا کنون 29692 فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند، کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید