تصاویر ماهواره‌ای «روبی‌مار»؛ ادعای حوثی‌ها درباره غرق‌شدن کشتی بریتانیایی تکذیب شد

عکس‌های ماهواره‌ای شرکت «پلانت لابز پی‌بی‌سی» نشان داد که کشتی «روبی‌مار» در دریای سرخ رها شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از این که کشتی بریتانیایی «روبی‌مار» حامل 41 هزار تن کود، هدف حمله گروه حوثی در دریای سرخ قرار گرفت، شایعات زیادی در مورد غرق‌شدن این کشتی مطرح شد.

ده‌ها ویدئو با این ادعا منتشر شد که کشتی پس از هدف‌قرارگرفتن در 18 فوریه جاری در حال غرق‌شدن است، اما عکس‌های جدید، سرنوشت آن را فاش کردند.

رهاشده در دریا

بر خلاف گفته یکی از فرماندهان ارشد حوثی در مورد غرق‌شدن این کشتی، عکس‌های ماهواره‌ای شرکت «پلانت لابز پی‌بی‌سی» نشان داد که کشتی «روبی‌مار» در دریای سرخ رها شده است.

حوثی‌ها ظاهراً پیشنهاد مبادله آن را ارائه دادند زیرا محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی حوثی‌ها دو روز پیش در پلتفرم «ایکس» نوشت: «می‌توانید این کشتی غرق‌شده را در ازای ورود کامیون‌های امدادی به غزه، یدک کنید».

نشت نفت به طول 18 مایل

از سویی فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» اعلام کرد که هدف قراردادن این کشتی توسط حوثی‌ها در یکشنبه گذشته باعث نشت نفت به طول 18 مایل در دریای سرخ شده است.

سنتکام همچنین هشدار داد که این کشتی باری، حامل 41000 تن کود است که ممکن است به دریا نشت کرده و فاجعه زیست‌محیطی را تشدید کند

دولت یمن نیز ضمن هشدار نسبت به بروز فاجعه زیست‌محیطی بزرگ، اعلام کرد که «روبی‌مار» به سمت جزایر حنیش یمن در حرکت است.

کشتی باری «روبی‌مار» متعلق به لبنان با پرچم بلیز، در سنگین‌ترین حمله حوثی‌ها ظرف چند ماه گذشته در دریای سرخ و خلیج عدن، هدف یکی از دو موشک بالستیک شلیک‌شده توسط این گروه قرار گرفت ولی خدمه آن توانستند با درخواست کمک از یک کشتی نزدیک، از آن خارج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size