اسرائیل برای اولین بار اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به شمال غزه را داد

اقدام اسرائیل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به شمال غزه در پی فشار زیاد آمریکا علیه تل‌آویو صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه اسرائیلی، دوشنبه 7 اسفند گزارش دادند که تل‌آویو برای اولین بار اجازه می‌دهد کمک‌های بشردوستانه مستقیماً وارد شمال غزه شود.

به گزارش شرکت هیئت رادیو تلویزیون اسرائیل، از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر تاکنون این اولین بار است که کمک‌ها از دروازه جنوبی نوار غزه وارد نشد بلکه به طور مستقیم اجازه ورود به مناطق شمالی داده شد.

این منبع رسانه‌ای اسرائیل افزود، کاروان‌های کمک‌های اولیه و بشر دوستانه امروز دوشنبه وارد شمال نوار غزه می‌شوند.

بر اساس طرح برنامه‌ریزی شده، کامیون‌های بارگیری شده با کمک‌های بشردوستانه توسط ارتش اسرائیل در گذرگاه کرم ابو سالم یا العوجه «نیتسانا» مورد بازرسی امنیتی قرار می‌گیرند و پس از آن از طریق یک کریدور عبور کمک‌های بشردوستانه در شمال وارد غزه می‌شوند.

مقامات محلی

این کمک‌ها پس از ورود یه شمال غزه توسط مقامات محلی که نام‌ آنها توسط اسرائیل فاش نشده‌اند، به مراکز آوارگان در محله الزیتون منتقل می‌شود.

با این حال، منابع گزارش دادند که هماهنگ کننده عملیات دولت اسرائیل در کرانه باختری و نوار غزه، سرلشکر غسان علیان، با مقامات محلی در شمال غزه تماس گرفت و موافقت خود را برای پذیرفتن مسئولیت برای رساندن آذوقه به مردم منطقه به عنوان نوعی جایگزین برای حماس اعلام کرد.

اقدام اسرائیل برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به شمال غزه در پی فشار آمریکا علیه تل‌آویو صورت می‌گیرد.

شمال غزه از شرایط سخت کمبود عمده غذا، آب و دارو رنج می‌برد. صدها فلسطینی در میان آوارهای این شهر منتظر رسیدن کامیون‌های کمک‌های بشردوستانه هستند.

آژانس سازمان ملل متحد «آنروا» که به ساکنان غزه کمک می‌کند، پیش از این نسبت به شرایط فاجعه بار در تمام مناطق غزه به ویژه در شمال هشدار داده بود.

این سازمان همچنین اعلام کرد که بیش از یک ماه نمی‌تواند کمک های غذایی را به شمال غزه برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید