کشته‌شدن 2 عضو حزب الله در حمله هوایی اسرائيل در مرز سوریه و لبنان

اسرائیل با نظارت بر تحرکات حزب الله از شهرهای مرزی لبنان گرفته تا داخل خاک سوریه برای ترور اعضای این حزب مورد حمایت ایران تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل بامداد، یکشنبه 6 اسفند یک کامیون غیرنظامی متعلق به حزب الله لبنان را در حومه القصیر نزدیک مرز سوریه و لبنان با موشک هوا به زمین هدف قرار داد که در نتیجه این حمله 2 تن از اعضای این حزب کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای گفت که 2 تن که در حمله موشکی اسرائیل کشته شدند، از اعضای حزب الله لبنان بودند.

16 حمله در سوریه

اسرائیل از ابتدای سال 2024 تاکنون 16 حمله در داخل خاک سوریه انجام داده که 10 مورد آن هوایی و 6 مورد آن موشكى و توپخانه‌اى بوده است.

این حملات به زخمی شدن ده‌ها تن، انهدام حدود 34 هدف از جمله انبارهای اسلحه و مهمات، مقر، مراکز و خودروها زرهی منجر شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه، طی گزارشی نوشت حملات اسرائیل به داخل خاک سوریه از آغاز سال 2024 تاکنون به کشته‌شدن 35 پرسنل نظامی که 7 تن از انها ایرانی از سپاه پاسداران و 8 نفر از حزب الله لبنان بودند، منجر شده است.

در همین حال، حزب‌الله لبنان نیز اعلام کرد که از آغاز جنگ غزه تاکنون دست‌کم 14 عضو از این حزب بر اثر تیراندازی اسرائیل در داخل خاک سوریه کشته شده‌اند.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل در اوایل فوریه ماه جاری اعلام کرد، کشورش از 7 اکتبر تا 3 فوریه به بیش از 50 هدف حزب الله در سوریه حمله کرده است.

اسرائیل به ندرت به انجام حملات نظامی خود به سوریه و لبنان اذعان می‌کند، اما بارها تاکید کرده که با آنچه «تلاش‌های تهران» برای تحکیم حضور نظامی در سوریه توصیف می کند، مقابله خواهد کرد.

191 عضو حزب الله

حزب‌الله لبنان در ماه‌های گذشته به کشته‌شدن ده‌ها تن از جنگجویان خود اعتراف کرد که آخرین آنها جمعه گذشته بود که دو تن از اعضای این حزب در حملات اسرائیل در شهر بلیدا در نزدیکی مرز کشته شدند.

پنج شنبه گذشته نیز حملات اسرائیل به شهرک کفر رمان منجر به کشته‌شدن دو عضو حزب الله شد که یکی از آنها حسن محمود صالح مسئول توانایی‌های موشکی این حزب بود.

پس از حمله حماس به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی اسرائیل در نوار غزه در 7 اکتبر، مرزهای لبنان شاهد تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و ارتش اسرائیل بوده است که به صورت روزانه ادامه دارد.

در 14 فوریه ماه جاری جنوب لبنان و شمال اسراییل شاهد تنش شدید نظامی بود. در آن روز حملات هوایی و موشکی اسرائیل به چندین شهر مرزی لبنان شدت گرفت و به کشته شدن حداقل ده غیرنظامی و زخمی شدن پنج عضو حزب الله از جمله یک مقام نظامی مهم منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید