پیام کارگردان تونسی در مراسم اهدای جوایز سزار برای توقف جنگ غزه

این دوره از مراسم اهدای جوایز سزار با رویدادهای نوار غزه و پشتیبانی از زنان و حمایت از آنها در برابر تجاوزات جنسی پس از انتشار روایت‌هایی هولناک از سوی برخی از بازیگران زن سینمای فرانسه تحت الشعاع قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سالن و تئاتر المپیا در مرکز پاریس شاهد مراسم سالانه اهدای جوایز چهل و نهمین دوره آکادمی هنرها و فناوری‌های سینمایی فرانسه، «جوایز سزار» بود.

این مراسم با مطرح شدن رویدادهای جاری در نوار غزه، پشتیبانی و حمایت از زنان در برابر تجاوزات جنسی پس از انتشار روایت‌هایی هولناک از سوی برخی از بازیگران زن فرانسوی تحت الشعاع قرار گرفت.

جایزه امسال این جشنواره را یک زن به نام «جوستین ترییه» برنده شد، و این موفقیت او نشانه‌ای نمادین از فیلم او «Anatomie d'une Chute» داشت.

این فیلم پیش از این در دوره اخیر جشنواره فیلم کن نیز برنده نخل طلایی شده بود و در 10 مارس آینده در پنج رشته برای دریافت جوایز اسکار نامزد شده است.

در این مراسم شماری از برندگان جوایز نیز خواستار توقف جنگ در نوار غزه شدند از جمله کوثر بن هنیه، زن هنرمند و کارگردان تونسی برنده جایزه سزار بابت فیلم مستند «دختران الفا» با ارسال پیامی در این مراسم، گفت: «جنگ را در غزه متوقف کنید. هر روز بچه‌هایی کشته می‌شوند. این جنگ باید متوقف شود.»

حاضران در این جشنواره فرانسوی کارگردان تونسی را پس از شنیدن این پیام به شدت تشویق کردند. این کارگردان 46 ساله تونسی تاکید کرد که «کشتار ساکنان غزه باید متوقف شود.»

این فیلم‌ساز زن تونسی در پیام همبستگی با ساکنان غزه، افزود:«این یک چیز بسیار هولناک است و هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که بی‌اطلاع بوده است. این اولین قتل عام است که به‌طور زنده از تلفن‌های ما پخش می‌شود».

او همچنین از کسانی که در تولید این فیلم سهیم بودند، یعنی گروه فنی و چهار قهرمان فیلم، قدردانی کرد.

با کسب این جایزه جدید، فیلم «دختران الفا» همچنان در جشنواره‌های فیلم بین‌‌المللی جوایز کسب می‌کند. این فیلم اخیرا برنده جایزه «الشرق» بهترین فیلم مستند جشنواره «دریای سرخ» سعودی شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید