وزیر انرژی سعودی از افزایش چشمگیر ذخایر گاز در میدان «الجافوره» خبر داد

میزان منابع انرژی موجود در این میدان حدود 229 تریلیون فوت مکعب استاندارد گاز و 75 میلیارد بشکه میعانات گازی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، یکشنبه 6 اسفند گفت که شرکت نفت سعودی «آرامکو» توانسته است مقادیر زیادی به ذخایر گاز و میعانات گازی موجود در میدان غیرمتعارف «الجافوره» اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس» مقادیر تایید شده اضافی در این میدان، بالغ بر 15 تریلیون فوت مکعب استاندارد گاز و دو میلیارد بشکه میعانات گازی است که این دستاورد در نتیجه اعمال بالاترین استانداردهای بین‌المللی در برآورد و توسعه منابع هیدروکربنی برای اطمینان از بهره برداری مناسب حاصل شده است.

بنا به گزارش «واس»، مقادیر منابع «الجافوره» در حال حاضر حدود 229 تریلیون فوت مکعب استاندارد گاز و 75 میلیارد بشکه میعانات تخمین زده می‌شود.

تخمین این مقدار از منابع و ذخایر در میدان «الجافوره» از سوی یک شرکت مستقل متخصص و مشاور در زمینه تأیید منابع و ذخایر انرژی ثابت و تایید شده است.

بنا به گزارش «واس» برنامه‌های توسعه میدان بزرگ «الجافوره» که در منطقه شرقی سعودی واقع شده و بزرگترین میدان گازی غیرمتعارف محسوب می‌شود، در سال 2020 توسط کمیته عالی مواد هیدروکربنی وابسته به آرامکو و با حضور و سرپرستی شاهزاده محمد بن سلمان کلید خورد.

در آن زمان طول میدان «الجافوره» 170 کیلومتر و عرض 100 کیلومتر بوده و حجم ذخایر آن 200 تریلیون فوت مکعب گاز مرطوب حاوی مایعات گازی بود که این مقدار در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما این میدان گازی به تدریج توسعه یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید