ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا: موشک بالستیک شلیک شده توسط حوثی‌ها در خلیج عدن سرنگون شد

بنا به اعلام ارتش آمریکا این موشک بالستیک حوثی‌ها یک ناوشکن آمریکایی را هدف قرار داد اما آسیب یا خسارتی در پی نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه شنبه 5 اسفند اعلام کرد که ناوشکن یو اس اس میسون (DDG 87) یک موشک بالستیک ضد‌کشتی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن شلیک شده بود را در خلیج عدن سرنگون کرده است.

در بیانیه «سنتکام» آمده است که احتمالاً این موشک حوثی به سوی یک تانکر سوخت پرتاب شده بود.

فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر این حمله موشکی به هیچ‌کدام از دو کشتی، «یو اس اس میسون» یا «ام وی تورم ثور» (که پرچم آمریکا را برافراشته و مدیریت و مالکیت آن به نهادهای آمریکایی تعلق دارد) خسارتی وارد نشده و به کسی هم آسیبی نرسیده است.

منابع «العربیه» شنبه گزارش دادند که حوثی‌ها موشکی را از پایگاه خود در الحوبان در شرق استان تعز به سمت تنگه باب المندب شلیک کردند، در حالی که فرماندهی مرکزی آمریکا کمی قبل از آن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای آن 7 موشک کروز ضد‌کشتی این گروه یمنی که برای پرتاب به سمت دریای سرخ آماده شده بود را منهدم کرده است.

ایالات متحده و بریتانیا همچنان حملات هوایی مکرر خود را علیه اهدافی در خاک یمن و با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران که آزادی کشتیرانی را تهدید و تجارت جهانی را به مخاطره می‌اندازند، ادامه می‌دهند. به‌رغم این اما این حملات تاکنون نتوانسته بازدارندگی لازم را ایجاد کند و حوثی‌ها همچنان به بهانه حمایت از غزه بر ادامه و تشدید حملات خود علیه کشتیرانی در آبراه بین‌المللی دریای سرخ اصرار می‌ورزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید