حوثی‌ها:‌ عملیات خود علیه کشتی‌ها در دریای عرب و سرخ را گسترش می‌دهیم

آمریکا و بریتانیا بار دیگر اعلام کردند، تا زمانی که حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در این خط کشتیرانی مهم بین‌المللی ادامه داشته باشد، به حملات خود به مواضع این گروه شبه‌نظامی ادامه خواهند داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی سریع، سخنگوی نظامی شبه نظامیان حوثی، یکشنبه 6 اسفند در بیانیه‌ای که از شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر شد، گفت، «با تشدید تنش‌های آمریکایی-بریتانیایی، با عملیات نظامی بیشتر و با کیفیت بهتر در دو دریای سرخ و عرب پاسخ می‌دهیم».

او همچنین اعلام کرد که حوثی‌ها یک کشتی نفتی آمریکایی در خلیج عدن را با تعدادی موشک هدف قرار دادند.

یحیی سریع تاکید کرد، حوثی‌ها با پهپادهای خود تعدادی کشتی جنگی آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند.

بیانیه حوثی‌ها پس از دور جدید حملات مشترک آمریکا و بریتانیا که شب گذشته 18 مقر نظامی شامل انبارهای تسلیحات، موشک، پهپادهای تهاجمی، سامانه‌های پدافند هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر این گروه مورد حمایت ایران در یمن را هدف قرار داد، صادر شده است.

تصاویر ویدئویی از حملات

از سوی دیگر، واشینگتن و لندن متعهد شدند تا زمانی که حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در این خط کشتیرانی مهم بین‌المللی ادامه داشته باشد، به حملات خود به مواضع این گروه شبه‌نظامی ادامه خواهند داد.

در همین حال فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) طی بیانیه مفصلی که شامگاه شنبه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر کرد، اعلام کرد، حملات نیروهای آمریکایی در کنار نیروهای بریتانیایی و با حمایت استرالیا و کانادا، دانمارک، هلند و نیوزلند، انجام شده است.

سنتکام افزود که این حملات سایت‌ها و مناطقی را که حوثی‌ها برای حمله به کشتی‌های تجاری از آن استفاده می‌کردند، هدف قرار دادند.

فرماندهی مرکزی آمریکا افزود، در این حملات «تأسیسات زیرزمینی انبار تسلیحات، تأسیسات ذخیره موشک، و همچنین سامانه‌های هوایی پهپادها، سامانه‌های پدافند هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر»، مورد هدف قرار گرفت.

سنتکام ویدئویی منتشر کرد که اولین لحظات پرواز جنگنده اف-ای 18 سوپر هارنتز از ناو هواپیمابر «یو اس اس -دیوایت دی آیزنهاور» برای انجام این حملات را نشان می‌دهد.

از زمان شروع جنگ در نوار غزه در هفتم اکتبر سال گذشته، تنش در چندین جبهه در این منطقه از لبنان گرفته تا سوریه، عراق و یمن تشدید شده است.

گروه حوثی از ماه نوامبر سال گذشته تاکنون بیش از 45 حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های تجاری انجام داده‌اند.

حوثی‌ها مدعی‌اند که این کشتی‌ها به اسرائیل متعلق هستند یا به سمت بنادر اسرائیل کالا منتقل می‌کنند .

این گروه شبه‌نظامی جمعه گذشته تهدید کرد که تنگه باب المندب را که یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های دریایی برای تجارت جهانی است، به طور کامل خواهد بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید