حمله مسلحانه در شرق بغداد دو کشته بر جای گذاشت

این حادثه پس از سوء قصدی رخ داد که چند روز پیش، فخری کریم، ناشر روزنامه معروف «المدی» را پس از بستن راه و شلیک 11 گلوله به خوروی او در مرکز بغداد، هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عوامل مسلح ناشناس، ظهر شنبه 5 اسفند در شرق بغداد، به سوی 3 نفر تیراندازی کردند که در نتیجه آن 2 نفر کشته و نفر دیگر زخمی شد.

طی ساعات گذشته، جزئیاتی در رابطه با این حادثه جدید بغداد فاش شد به طوری که به‌گفته یک منبع امنیتی آگاه به رسانه‌های محلی، عاملان این حمله، دو افسر بودند که در دفتر وزیر کشور کار می‌کردند که خود را به مراکزشان تسلیم کردند.

این منبع امنیتی شامگاه شنبه گفت: «این دو افسر یکی با درجه سرهنگ دایره رسیدگی به شکایات و دومی افسر با درجه ستوان یکم وابسته به ریاست بخش پاسخ در دفتر وزیرکشور بودند».

او افزود: «هر دو افسر پس از این حادثه، متواری شدند اما نهایتا خود را به مراکزشان تسلیم کردند که به‌دستور وزیر کشور اکنون در بازداشتگاه انتظامی پلیس، در بازداشتند».

اختلافات عشیره‌ای

یک منبع امنیتی در ابتدا از کشته‌شدن یک نفر و زخمی‌شدن دو نفر دیگر خبر داده بود، اما متعاقبا تاکید کرد که یکی از مجروحان نیز بر اثر شدت جراحات، جان باخت.

به‌گفته این منبع امنیتی، داده‌های اولیه نشان می‌دهد که این حادثه ناشی از اختلافات عشیره‌ای بوده است.

این حادثه پس از سوء قصدی رخ داد که چند روز پیش، فخری کریم، ناشر روزنامه معروف «المدی» را پس از بستن راه و شلیک 11 گلوله به خوروی او در مرکز بغداد، هدف قرار داد.

عراق در سال‌های گذشته، شاهد ترور، سوء قصد، آدم ربایی‌ و ارعاب علیه فعالان، روشنفکران و عاملان رسانه‌های مخالف برخی از گروه‌های مسلح این کشور بوده که تحقیقات در خصوص این حوادث معمولا بی‌نتیجه مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید